Суспільство
20 вересня 2017
Супрун радить уже шукати сімейних лікарів
8 червня депутати прийняли в першому читанні законопроект про медреформу. Цьому передували спори з приводу якості цього документа.
news-image

Пацієнти вже зараз можуть починати пошуки сімейних лікарів, повідомляє «Є!» з посиланням на ZIK.

Про це заявила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на прес-конференції з нагоди запуску електронної системи охорони здоров’я в тестову експлуатацію.

«Дуже важливо, щоб наші пацієнти, наші громадяни вже почали шукати своїх лікарів. Хоча система запускається з 1 січня, ми не зможемо за один день чи навіть за місяць знайти своїх лікарів. Звертайтеся до лікарів вже зараз, вони вже можуть зайти в систему і почати підписувати з вами декларацію», – сказала вона.

Нагадаємо, 8 червня депутати прийняли в першому читанні законопроект про медреформу. Цьому передували спори з приводу якості цього документа. У законопроекті передбачено безкоштовне надання екстреної медичної допомоги, первинної та паліативної. Щодо інших медичних послуг пропонується застосувати спільну оплату клієнта і держави. Перелік послуг, ліків та тарифи ще не встановлені, над цим повинна працювати так звана «Нацслужба здоров’я».

А ось супровідний законопроект про фінансове забезпечення провалили. В залі було лише 163 голоси «за» підтримку в першому читанні, 197 голосів – за повторне перше читання 209 – за повернення суб’єкту законодавчої ініціативи. Також парламент збирається розглянути медреформу у другому читанні найближчим часом.

Читайте також:Українські медики вийшли на масовий протест: озвучено вимоги