Суспільство
3 жовтня 2017
Кого заберуть в армію: оголосили подробиці осіннього призову
Під призов потрапляють всі чоловіки, громадяни України, кому вже виповнилося 20 років і ще немає 27.
news-image

Під час чергового призову на строкову службу в Збройні сили, Державну спеціальну службу транспорту та Національну гвардію України в жовтні-листопаді планують закликати 10 460 осіб.

До Збройних сил підуть служити 6360 призовників, в НГУ - 3500, а в ДССТ - 600 чоловік, пише «Є!» з посиланням на "112 канал".

Під призов потрапляють всі чоловіки, громадяни України, кому вже виповнилося 20 років і ще немає 27. Вони повинні бути придатними до військової служби за станом здоров'я і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Водночас відстрочка надається рішенням районної (міської) призовної комісії у разі, якщо призовники:

- непридатні за станом здоров'я;

- старші 27 років;

- вже виконували обов'язки служби у військовому резерві протягом термінів першого та другого контрактів;

- є батьками, рідними братами або сестрами тих, хто загинув, помер або став інвалідом під час проходження військової служби або зборів військовозобов'язаних.

 

Є призовники, які мають право на звільнення від призову, але можуть його не використовувати. Це, наприклад, особи, які до набуття громадянства України пройшли військову службу в інших державах. Або ті, які були засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема із звільненням від відбування покарання.

Для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в Збройних силах України та інших військових формуваннях, - до 18 місяців.

Для осіб, які на момент призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти (спеціаліст або магістр), - до 12 місяців.

Міністр оборони Степан Полторак підписав наказ "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби в жовтні-грудні 2017 року". Згідно з наказом, звільнять військовослужбовців, які вислужили встановлені строки - військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, будуть звільнені у жовтні-листопаді 2017-го. Також інші військовослужбовці строкової служби - у жовтні-грудні 2017 року.

Читайте також:У Києві на Троєщині відбудеться турнір безпілотників в честь батька української аеророзвідки Володимира Кочеткова-Сукача