Світ
20 жовтня 2017
Канада незабаром розширить санкції проти Росії - ЗМІ
Іншою країною, що незабаром потрапить під дію канадського «акту Магнітського» є М’янма.
news-image

Про це пише провідне канадське англомовне друковане видання The Globe and Mail, інформує «Є!», з посиланням на ukrinform.ua.

«Канадський урядовець розповів, що порушники прав людини із РФ та Венесуели будуть внесені до санкційних списків згідно із «актом Магнітського» протягом найближчих тижнів. Хоча співрозмовник не уточнив, кого саме стосуватимуться нові санкції, він сказав, що Канада проконсультується стосовно цього із США, які з 2012 року в рамках подібного закону наклали обмежувальні заходи на 44 осіб», - йдеться у матеріалі.
Іншою країною, що незабаром потрапить під дію канадського «акту Магнітського» є М’янма. 
«Хоча саме російські і венесуельські порушники прав людини постраждають першими, джерело в канадському уряді розповіло, що нове законодавство може бути використано і проти осіб у М’янмі», - зазначає автор.

Як відомо, цього тижня «акт Магнітського» був підписаний генерал-губернатором Канади, що завершує процес його ухвалення і надає законної сили на території країни. Протягом тривалого обговорення цього законопроекту, що тривало у Канаді більше року, автори поширили його дію не лише на чиновників-корупціонерів у Росії, а й на осіб, задіяних у порушеннях прав людини, незалежно від їх громадянства чи країни проживання.

Хоча ухвалена редакція закону не виділяє окремо Росію, прикметно, що саме у Москві він викликав найбільше обурення. У посольстві РФ навіть пригрозили Оттаві «контрдіями» у випадку ухвалення, однак поки не втілили своїх погроз.

Як відомо, російський адвокат Сергій Магнітський загинув у Росії 16 листопада 2009 року, перебуваючи під арештом, після викриття корупційних злодіянь вищого керівництва держави. США ще у 2012 році запровадили санкції проти російських чиновників, яких підозрюють у порушенні прав людини, з часом поширивши його дію на весь світ. Згодом подібний закон ухвалив Європарламент, Естонія та Великобританія.

Читайте також: Смертельне ДТП у Харкові: Водій Volkswagen на допиті стверджував, що їхав на зелений (відео)