Суспільство
24 листопада 2017
Влада міста Кєльце надала 155 студентам з України стипендії
Студенти з Вінниці, які навчаються у вишах міста Кєльце, отримуватимуть стипендії у розмірі 500 злотих.
news-image

155 студентам з університетів Кєльць, котрі походять з міста-партнера Вінниці, призначені стипендії від самоврядування столиці Свєнтокшиського воєводства, передає «Є!» із посиланням на Польське радіо.

Влада міста Кєльце вже вп’яте надала стипендії студентам з Вінниці. Під час першої едиції підтримку з боку самоврядування отримали 3 особи. У наступних роках їх було відповідно вже 23, 60, 120, а у нинішньому академічному році - 155 студентів.

Найбільше – 100 осіб – це студенти Університету Яна Кохановського у місті Кєльце.

«Надаємо стипендії студентам денної форми навчання з Вінниці. Щомісяця ці особи отримують по 500 злотих», - сказала очільниця відділу стипендійної допомоги міської адміністрації Ліліана Мруз.

Вона додала, що сума допомоги у всіх роках була подібною, однак «у випадку, якщо студентів буде дуже багато, розмір стипендії можуть зменшити».

Віце-мер міста Кєльце Анджей Сиґут сказав, що стипендії є важливою частиною співпраці столиці Свєнтокшиського воєводства з Вінницею.

«Важливі зв’язки та знайомство з другою стороною на рівні пересічного громадянина. Справжня дружба розвивається на знайомствах, а не тільки на контактах мера. Це дуже добре інвестовані гроші, не тільки у польсько-українську співпрацю, але також на європейському рівні», - наголосив він.

Студенти з Вінниці підкреслили, що стипендія для них є великою підтримкою, особливо у зв’язку з важкою матеріальної ситуацією їхніх родин в Україні. Молодь відзначила, що витратить отримані кошти на оплату гуртожитку або купівлю їжі.

«Це добра молодь, мотивована до того, аби діяти та шукати нових можливостей. Такі люди потрібні у будь-якому багатокультурному суспільстві. Напевно це суспільства, які близькі між собою релігійно, культурно та історично», - сказав ректор Університету Яна Кохановського проф. Яцек Семаняк.

Партнерство між кєлецьким та вінницьким регіонами почалося у 1958 році. Перший договір про співпрацю міст Кєльце та Вінниця був підписаний у 1974 році. Протягом останніх років самоврядування міста Кєльце підтримало, зокрема, ініціативу відкриття у Вінниці консульства Польщі та допомагало в опрацюванні стратегії розвитку міста. Проводяться обміни молоддю, а для вінничан польського походження – Літня школа культури, історії та польської мови.

Читайте також: Femen зробили «чорну п'ятницю» в магазині Roshen (фото, відео)