Суспільство
25 листопада 2017
Колишнього Донбасу більше не буде, – Тука
Під час реінтеграції Донбасу український бюджет зазнає серйозних навантажень.
news-image

Донбас ніколи не буде таким як раніше. Однак і відділяти його від України в жодному разі не можна, щоправда ця інфекція глибоко в'їлася у нинішнє українське суспільство, тому з нею треба боротися.

Таку заяву зробив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, передає ZN.UA, передає «Є!».

Суто військового шляху вирішення питання просто немає. Але помилковий є теза "якщо не можна відвоювати Донбас, треба його відрізати". Є ворожа держава – Російська Федерація. Є вектор застосування сили, військової сили, зараз він є зосередженим саме на окремих територіях Донецької та Луганської областей. Як тільки знайдуться, вибачте за такий гучний вираз, зрадники України, які спробують впровадити відділення цих територій, на наступний день цей вектор фізичної сили буде спрямовано на іншу територію нашої держави. Жодних сумнівів у цьому ні у кого не повинно бути, – підкреслив посадовець.

На його думку, інфекція відділення – це зворотний бік того ж сепаратизму, і вона дуже глибоко в'ілася у суспільство, відтак з нею треба боротися, поки вона не почала домінувати.

Всі розуміють, що колишнього Донбасу вже не буде. Того індустріального, соціалістичного, такого собі монстра з кам'яного століття, – його вже не буде ні за яких обставин. Треба шукати інші шляхи, і вже є алгоритми розробки цих шляхів. Мені подобається ідея ввести вільну економічну зону або ж зону полегшеного оподаткування. Але за умови, що будуть існувати запобіжники перетворення цієї зони в чорну діру, як це зараз відбувається з абсолютною нісенітницею – так званою вільною економічною зоною Крим, – додає Тука.

Водночас заступник міністра зауважив, що під час реінтеграції Донбасу український бюджет зазнає серйозних навантажень.