Суспільство
12 грудня 2017
На Дніпропетровщині 13-річний учень жорстоко побив восьмикласника під заклики натовпу (відео)
Відео бійки потрапило в Мережу.
news-image

Скандал на Дніпропетровщині – школяр нещадно бив свого ровесника на очах друзів, які підбурювали кривдника та знімали усе це на мобільні телефони. Від першого ж удару ногою у живіт підліток впав на землю, нападник не зупинився, йдеться в сюжеті ТСН, передає «Є!»

Спочатку все має вигляд веселої гри підлітків. Усміхнений юнак перемовляється зі своїми друзями, вони позують на камеру. У розмові проскакують нецензурні слова. І вже за мить, нібито веселий маленький хлопець перетворюється на ката.

Жодному свідку побоїща, які ще й підбурюють нападника немає 18. Відео на мобільний телефон знімає одинадцятикласник, решта всі молодші.

«Перший удар був по животу. Я впав і почав задихаться, і він мене почав забивати ногами. Голова паморочилась і нудило, і ребра боліли. Кричав, щоб мене не били більше», - розповідає постраждалий юнак.

8-класник Андрій, який і є жертвою знущань. Нападник 13-річний Славко Мануйлов.

«Хтось сказав йому, я на нього говорив пакості, хоча я на нього нічого не говорив», - каже Андрій.

Відео побиття в мережі знайшли однокласники Андрія, надіслали вчительці. Останньою про все дізналася мама Андрія й одразу написала заяву в поліцію.

У поліції кримінальне провадження одразу відкривати не стали. Чекали на висновки експертизи. Але подзвонили батьку нападника і попросили прийти з дитиною і дати пояснення. Той так і не зявився. А ТСН телефоном спочатку пояснив, що немає часу зустрічатися, бо ж спілкується з адвокатами. А згодом – узагалі вимкнув телефон.

17-річний Максим, який усе фільмував, на камеру спілкуватися теж не схотів, поза нею розповів, що знімати відео його попросив сам Мануйлов, на його ж телефон. Як кадри зявились у мережі не знає, та додає – окрім нього усе знімали ще троє присутніх. Попри це, на думку юриста саме одинадцятикласник єдиний може дістати реальне покарання.

«Посібництво або організація цього кримінального правопорушення і буде розглядатися з точки зору цієї особи», - розповідає юрист.

Кривдник – молодший 14 років, до того ж ушкодження, які він завдав – легкі, кажуть у поліції. Тож максимум, що загрожує його батьку – сплата за лікування та моральні збитки.

На думку психолога основну роль побиття зіграв натовп.

«Найголовніший герой - це натовп, яка стоїть і спостерігає. Заради неї герой виходить продемонструвати свою силу», - пояснює психолог.