Суспільство
14 грудня 2017
Які умови Україна має виконати, щоб отримати нове озброєння
Надання Україні допомоги на оборону – більше стримуючий фактор.
news-image

Оборонний бюджет США на 2018 рік, хоч і з невеликою часткою для України, показує, що військово-стратегічне партнерство з нашою державою триває. Цей бюджет – стримуючий фактор для РФ.

Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, передає «Є!».

Однак, як наголошує політолог, щоб отримати лише половину з виділених 350 мільйонів доларів, Україна має відповідати певним критеріям. Як розповідає Фесенко, про це наголосили представники військової еліти США, які були з візитом в Україні 11 грудня.

За його словами, колишній міністр оборони Ештон Картер, колишній командувач військами НАТО Веслі Кларк, один із радників Трампа з національної безпеки Джек Кін сказали важливу річ: гроші Україна отримає лише після аудиту та відповідних оцінок готовності і здатності України до модернізації збройних сил. В тому числі, за критеріями антикорупційних реформ. Тобто, зазначає експерт, американці діють за принципом: довіряй, але перевіряй.

Ухвалення оборонного бюджету США з невеликою часткою для України на позицію і дії Путіна принципово не вплине. Цей бюджет – стримуючий фактор для Кремля. На росіян може вплинути надання летального озброєння Україні. Та поки американці лише лякають цим росіян. І летальну зброю ми отримаємо тільки в разі істотного загострення військової ситуації на Донбасі, – переконаний Володимир Фесенко.