новини

В Україні можуть заборонити поліетиленові пакети

Близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють, або обмежують використання поліетиленових пакетів.

Київська міська рада звернулася до Верховної Ради щодо необхідності прийняти закон, який заборонить використання та продаж поліетиленових пакетів в Україні.

Рішення підтримали 85 депутатів, інформує «Є!», з посиланням на 24tv.ua.

"В Україні на одну особу щорічно припадає понад 500 поліетиленових пакетів. Період розкладання одного становить більше 100 років. Це призводить до забруднення навколишнього середовища", – розповів депутат Київради Костянтин Яловий.

 Він додав, що близько 40 країн світу вже прийняли нормативні акти, які або забороняють, або обмежують використання поліетиленових пакетів.

Також у Київраді додали, що на сайті електронних петицій органу була зареєстрована ініціативу щодо заборони використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів. Її підтримали на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики.

Але чинне законодавство не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Таким чином, питання заборони використання та продажу поліетиленових пакетів повинно вирішуватися на державному рівні, – пояснили в Київраді.
 
Читайте також: Саакашвілі про штурм Жовтневого палацу: Це була чиста провокація з метою дискредитувати наш мирний протест
Читайте також: Франція стала першою у світі країною, що заборонила видавання ліцензій на видобування нафти і газу

20 грудня 2017, 22:14

 

Loading...

До теми

Авторизація