Світ
11 січня 2018
Польська влада зацікавлена у членстві в ЄС лише через гроші, - Туск
Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.
news-image
Президент Європейської Ради Дональд Туск каже, що польська влада може спробувати вивести країну з блоку, якщо Варшава перестане бути одержувачем чистого доходу від Європейського Союзу.
 
Про це Туск заявив в інтерв'ю Tygodnik Powszechny, передає  «Є!» з посиланням на Еспресо.
"Для партії "ПіС" ("Право і Справедливість") перевага в ЄС зводиться до платіжного балансу, з повним ігноруванням інших переваг, таких як загальний ринок, правопорядок, гарантія безпеки тощо", - сказав Туск.
"Поки ми не є нетто-платником, то для них гра варта свічок. Тому я можу легко уявити ситуацію, що коли в один прекрасний день Польща опинилася серед нетто-платників, польський уряд вирішить, що настав час запитати поляків, чи хочуть вони залишатися в ЄС та почнуть працювати над тим, щоб ті прийшли до висновку, що треба попрощатися з членством", - заявив Туск.

Президент Європейської Ради також зазначив, що в минулому місяці "для всіх був сумний день", коли Брюссель активував статтю 7 договору ЄС через "системні загрози" зі сторони влади щодо незалежності польської судової системи.

Нагадаємо, Європейська комісія вперше в історії вирішила розпочати санкційну процедуру проти Польщі через порушення верховенства права.

Комісія дала польській владі три місяці, аби вона здійснила кроки у сфері судочинства, які можуть виправити ситуацію. Якщо Польща  цього не зробить, це може призвести до застосування санкцій, зокрема, до втрати голосу у ЄС.

Довідка:

До ризику запровадження санкцій проти Польщі призвели суперечливі, на думку Євросоюзу, кроки польської влади, які, зокрема, можуть знищити політичну незалежність судів.

По-перше, Навесні 2016 року було реформовано Конституційний суд, незважаючи на вуличні протести та застереження Венеціанської комісії. Там є побоювання, що через реформу суддів призначатимуть не за критерієм професійності, а за критерієм лояльності до влади.

Одним із кроків також стало ухвалення польськими депутатами закону про ЗМІ, який дозволив уряду напряму призначати та звільняти керівників суспільних медіа.

Окрім цього, Польща відмовилась брати участь у дворічній схемі розселення 160 тисяч біженців, які накопичились у таборах в Греції та Італії, посилаючись на міркування безпеки, та все ще коливається у питанні переходу "на євро".

Читайте також:Третина росіян вважають Україну ворогом РФ