Події
24 січня 2018
Родичі героя Небесної сотні виступають проти нанесення його імені на пам'ятник
Родина не надавала дозвіл на використання імені Олександра Капіноса при проектуванні і встановленні цього монументу і категорично забороняє таке використання.
news-image

Родичі героя Небесної сотні Олександра Капіноса проти використання його імені на монументі "Дерево Свободи". Його планують встановити у Вінниці на майдані Небесної сотні замість пам'ятника Тарасу Шевченку, пише «Є!» з посиланням на Gazeta.

"Родина не надавала дозвіл на використання імені Олександра Капіноса при проектуванні і встановленні цього монументу і категорично забороняє таке використання. Олександр Капінос деякий час жив і працював у Вінниці. Активно займався громадською діяльністю. Тут він вболівав за встановлення пам'ятника Тарасові Шевченку на площі Театральній, яка після Революції Гідності носить назву майдан Небесної Сотні. Саме під час Революції Гідності вінничани встановили погруддя Кобзареві на вказаній площі. Демонтаж погруддя Тараса Шевченка є зневагою до поглядів Олександра. Встановлення на цьому місці монумента Небесній Сотні для нас є глумлінням над Олександром та його світоглядом", - написала на своїй сторінці у соцмережі наречена Олександра Капіноса Олена Котляр.

Вона додала копії заяв, які передала у Вінницьку міськраду та благодійній організації "БФ "Подільська громада", що опікуються новим монументом.

Заява підписана родичами Олександра Капіноса
Заява підписана родичами Олександра Капіноса

18 лютого Капінос отримав поранення голови на Майдані. Помер наступного дня о 9 годині. Мав 29 років.

"Сашко стояв на захисті барикад в сотні "Волинська Січ", — розповідає товариш 30-річний Михайло Головко з Тернополя. — Після операції нам повідомили, що все гаразд, а тут раптова зупинка серця. Олександр Капінос народився у селі Дунаєві Кременецького району на Тернопільщині. З батьком та братом займався фермерством. Грав на бандурі. Закінчив Національний лісотехнічний університет у Львові. Позаторік під Українським домом оголосив голодування на знак протесту проти закону про мови. Без їжі витримав 12 днів. На Майдані познайомився з на два роки молодшою Оленою Котляр. По завершенні протестів планував одружитися".

Читайте також:Адвокати просять Порошенка закупити 3D-мікроскоп для ідентифікації зброї, застосованої проти Небесної сотні