Омелян пояснив, чому приватизація стратегічних держоб'єктів «вкрай важлива»
Наразі, за словами міністра, державні активи заморожені або вони здаються в оренду за дуже невигідною для держави ставкою орендної плати.
news-image

Дозвіл на приватизацію так званих державних стратегічних об'єктів вкрай важливий для інфраструктурної галузі України, вважає міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає «Є!» із посиланням на Інтерфакс.

"Мова йде про морські порти, це також багато речей, пов'язаних з автодорожнім комплексом, з авіацією. Фактично ми маємо ситуацію, коли державні активи заморожені, максимум - вони здаються в оренду за дуже невигідною для держави ставкою орендної плати і це несе істотні збитки. Ми ж хочемо привести в Україну стратегічні світові компанії і повністю інтегруватися в світову економіку", - повідомив він у четвер у Давосі в кулуарах "Українського сніданку".

Цієї мети, за словами міністра, можна досягти шляхом інфраструктурних проектів в першу чергу, і ці проекти цікаві інвесторам.

"Ми вже проводимо консультації з потенційними інвесторами, щоб не було так, коли буде ухвалено закон про концесію, ми ще рік будемо до неї готуватися. Ми хочемо, щоб всі частини мозаїки зібралися одночасно", - уточнив В.Омелян.

Міністр нагадав, що є прихильником ідеї концесії найбільших українських морських портів.

"Модельними для концесії є середні українські порти "Ольвія" і "Херсон". Їхня перевага в тому, що вони повністю в державній власності без будь-яких орендних відносин. На них ми просто відпрацюємо модель і зможемо перейти до таких портів, як "Чорноморськ" і "Южний". Решта маленькі порти повинні бути продані, наприклад Усть-Дунайський Білгород-Дністровський ", - пояснив глава Мінінфраструктури України.

Раніше В. Омелян неодноразово наполягав на необхідності якнайшвидшого прийняття рішень про приватизацію і запуску законодавчої бази щодо концесії майна.

Читайте також: Свідок: Януковича у Криму перед втечею до Росії зустрічали очільники МВС, СБУ, ГШ МОУ