Події
3 лютого 2018
Створення нового українського зенітно-ракетного комплексу може зайняти 7-8 років - експерти
Він повідомив, що сьогодні існують дві концепції створення нового ЗРК в Україні.
news-image

Створення нового вітчизняного зенітно-ракетного комплексу (ЗРК) з метою оновлення застарілого озброєння може зайняти 7-8 років за умови підтримки з боку держави, повідомив директор інформаційно-консалтингової компанії " Defense Express Сергій Згурець у ході прес-конференції.

Інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

«І, яке може дати віддачу через 7-8 років у лучшСоздание нового зенітно-ракетного комплексу – це дуже складний напрямок працюємо випадку, при реальному увагу до цього проекту з боку держави. Якщо такої підтримки не буде, тоді всі проекти по створенню ЗРК будуть дуже розмитими в часі», - сказав Згурець.

 Він повідомив, що сьогодні існують дві концепції створення нового ЗРК в Україні - від Київського конструкторського бюро «Луч» і конструкторського бюро «Південне» (Дніпро). 

«Міністерство оборони обрало стратегію оцінки двох цих пропозицій, і зараз ці пропозиції обговорюються і оцінюються у військовому середовищі», - зазначив експерт, додавши, що державі найближчим часом варто продовжити відновлення і підтримання бойового стану існуючого озброєння, так як створення нового ЗРК дуже дорогі захід.

 

«Створення нового зенітно-ракетного комплексу – це дуже витратний напрям. Враховуючи особливості нинішнього періоду, я буду все-таки повністю підтримувати заходи щодо підвищення боєздатності існуючих комплексів у сьогоднішньому форматі», - зазначив Згурець.

Як повідомляв УНІАН, Міністерство оборони України в 2018 році має намір збільшити витрати на закупівлю озброєння і військової техніки на 34% - до 18,1 млрд грн, що відповідає не менше 20% загального бюджету відомства. Державний бюджет України на 2018 рік передбачає 86 млрд грн для Міністерства оборони. При цьому сумарні оборонні витрати України становлять близько 5% ВВП.


Читайте також: Цього дня у Житомирі народився конструктор Сергій Корольов