Світ
7 лютого 2018
Ми занепокоєні зростанням антиукраїнських настроїв у Польщі, але не повинні опускатися до рівня польських політиків, - Гопко
Цей закон може бути інструментом подальшого залякування або тиску на українську громаду.
news-image

Голова комітету Верховної Ради із закордонних справ Ганна Гопко висловлює занепокоєння зростанням антиукраїнських настроїв у Польщі і вважає, що ухвалений польськими парламентаріями закон про Інститут національної пам'яті, який пообіцяв підписати президент країни Анджей Дуда, може бути використаний як інструмент тиску на українські громади. Про це пише «Є!» з посиланням на Інтерфакс Україна.

"Ми занепокоєні зростанням антиукраїнських настроїв у Польщі. А цей закон може бути інструментом подальшого залякування або тиску на українську громаду, через те, що в польських ЗМІ наростатиме істерія, і не буде можливості вести дискусію про історичну правду, чи не буде академічної свободи проводити дослідження. Українська позиція була в тому, щоб не опускатися до рівня польських політиків у питанні зайвої політизованості історії, а тримати високу планку і чітко говорити про стратегічне партнерство", - сказала вона журналістам в кулуарах парламенту у вівторок.

Український депутат також зазначила, що польська влада привнесли значну дозу напруженості у відносини з США, Ізраїлем, Німеччиною, Литвою.

"Уже навіть є судові процеси, і в Брюсселі говорять про те, щоб відібрати у Польщі право голосу", - зазначила Г.Гопко.

Водночас вона зазначила на актуальність забезпечення прав українців і збереження гуманітарних зв'язків із Польщею.

"Ми дуже зацікавлені в тому, щоб не зменшилося фінансування для українських громад, гранти від польського уряду. Польща, незважаючи на своє членство в НАТО і ЄС, не повинна ставитися до українців як до людей нижчого класу. Має бути політика добросусідства", - наголосила український депутат.

Читайте також:Дуда активував закон про Інститут національної пам'яті