Суспільство
23 лютого 2018
У Польщі зростає попит на закордонних працівників
Останнє дослідження показало, що дефіцит працівників у Польщі особливо стосується не лише будівельної галузі, але й транспортної, переробної та охорони здоров’я.
news-image

За повідомленням Міністерства сім’ї, праці і соціальної політики, лише торік зареєстровано 1 мільйон 800 тисяч заяв про намір працевлаштувати іноземця і 234 тисячі дозволів. Більшість (94 відсотки заяв і 82 відсотки дозволів) стосувалося громадян України, передає «Є!» із посиланням на Польське радіо.

Голова Міжгалузевої профспілки українських працівників у Польщі Юрій Карягін наводить дані українського Інституту демографії про те, що в Польщі легально працевлаштовані 800 тисяч громадян України. Скільки працює нелегально – невідомо. За його словами, якщо польські роботодавці зацікавлені присутністю працівників з-за східного кордону, хоча б з огляду на культурну близькість, Польща повинна заохочувати їх зупинитися саме тут.

«По-перше, щоб усі трудові договори були двома мовами, щоб українці розуміли, що підписують. По-друге – українців завжди треба інформувати про правила техніки безпеки, аби вони знали, що можна робити, а що – ні. Треба влаштувати інформаційні пункти в усіх воєводствах, щоб наші колеги, українці, білоруси могли безкоштовно отримати інформацію, владнати справу», – звернув увагу Юрій Карягін.

Останнє дослідження «Барометр професій» показало, що дефіцит працівників у Польщі особливо стосується не лише будівельної галузі, але й транспортної, переробної та охорони здоров’я.

Разом з тим, на думку частини роботодавців, східні сусіди не можуть заповнити всіх вакансій на польському ринку праці, тому вони примушені звертатися до працівників з більш віддалених країн – В’єтнаму, Індії чи Пакистану. Також чимало українців ставиться до Польщі як до зупинки в дорозі на Захід.

Читайте також: У Києві з'явилась соціальна реклама до 100-річчя затвердження Тризуба державним гербом