Суспільство
8 березня 2018
На примусові роботи відправили вже 4,5 тисячі аліментників
Один з боржників заборгував майже 80 тисяч гривень, виконавці направили на його адресу постанову про тимчасове обмеження в праві полювання. Це для завзятого мисливця виявилося вагомим аргументом для погашення боргу.
news-image
За перший місяць дії закону про посилення відповідальності за несплату аліментів понад 7 тис. боржників оголошено в розшук. Про це пише «Є!» з посиланням на Еспресо.
"За місяць (з початку дії закону про посилення відповідальності за несплату аліментів - ред.) працівники виконавчої служби Мін'юсту винесли майже 75 тис. постанов про обмеження боржника у праві виїзду за межі України, 72 тис. постанов про заборону керувати автомобілем, понад 70 тис. заборон користуватися зброєю і полювати. Понад 7 тис. боржників оголошено в розшук", - розповів міністр.

За його словами, подібні заходи є дієвими.

"Один з боржників заборгував майже 80 тисяч гривень. Державні виконавці направили на його адресу постанову про тимчасове обмеження в праві полювання. Це для завзятого мисливця виявилося вагомим аргументом для погашення боргу", - зазначив Петренко.
"Також виконавці починають використовувати нове для наших реалій засіб впливу - суспільно корисні роботи. Уже складено майже 4,5 тисячі відповідних протоколів. Однак не ця статистика є нашою метою. Головне завдання - забезпечити сплату аліментів. З початку дії закону боржниками сплачено понад 225 млн грн аліментів", - наголосив міністр.

Єдиний реєстр боржників аліментів запрацював 5 лютого 2018 року. Серед інших відомих прізвищ там знайшли народного депутата Сергія Капліна.

У Мін'юсті закликають перед одруженням перевіряти своїх наречених у списку боржників. А з квітня борги за аліментами стягуватимуть із заробітньої плати.

Читайте також:За несплату 18 тисяч гривень аліментів львів'янина засудили до 120 годин громадських робіт