Події
12 березня 2018
Окупанти в Криму заблокували 30 українських інформаційних сайтів
У Росії законодавство дозволяє блокувати сайти, якщо так званий Роскомнагляд видає рішення блокувати сайт.
news-image

30 українських інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються на території анексованого півострова. Про це в інтерв'ю«Громадському радіо» повідомила медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова, пише «Є!» з посиланням на Захід нет.

«На даний момент 30 інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються в Криму. Ми перевіряли доступність цих сайтів у 5 містах Криму – у Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогорську і Ялті», – заявила Сєдова.
«У різних містах блокують ці сайти по-різному. В усіх 5 містах заблоковані 9 сайтів. Інші сайти блокуються якимось незрозумілим чином, немає якоїсь логіки в цьому блокуванні. В Сімферополі з цього переліку заблоковано 28, а в Керчі – 11», – зазначила правозахисниця.
«На наш погляд, це блокування відбувається повністю незаконно не тільки з точки зору українських і міжнародних законів, а навіть з точки зору російського законодавства», – додала вона.

Зауважимо, що у Росії законодавство дозволяє блокувати сайти, якщо так званий Роскомнагляд видає рішення блокувати сайт. Він звертається до суду з повідомленням, що на цьому сайті міститься якийсь заборонений на їхній погляд контент.

«Суд може вирішити, що цей контент дійсно екстремістський, спонукає до тероризму, тоді на підставі рішення цього суду сайт блокується. На сайті самого Роскомнагляду є перелік заблокованих за рішенням суду сайтів. Я з цього списку 30 сайтів знайшла там тільки 6», – зазначила Сєдова.

Вона також наголосила, що в Москві заблоковано лише 4 сайти з цього переліку.