Економіка та бізнес
16 березня 2018
Кабмін доручив легалізувати майнінг криптовалют
Майнінг внесуть до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД).
news-image

Урядовий комітет під головуванням першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва доручив низці державних органів легалізувати майнінг криптовалют - напрацювати необхідні документи, щоб внести майнінг до Національного класифікатора "Класифікація видів економічної діяльності" (КВЕД) з подальшим напрацюванням Концепції про створення сприятливих умов для майнінгу в Україні. Про це повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі, пише «Є!» з посиланням на 112.

"Наше законодавство не таке прогресивне, маємо почати хоча би з того, щоб внести "майнінг" до класифікатора видів економічної діяльності України, вивести з тіні, де вона (діяльність, - ред.) зараз перебуває", - заявив Кубів.

Кубів додав, що внесення пункту щодо майнінгу до КВЕД має відбуватися у класі 63.11 "оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність", оскільки майнінг передбачає послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних у тому числі з використанням технології блокчейн, оброблення даних та смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах.

"Таким доповненням Класифікатора ми вирішимо проблему детінізації ринку майнінгу, залучимо додаткові доходи до бюджету, зменшимо відтік кваліфікованих ІТ-фахівців та зменшимо силовий тиск на криптоспільноту", - зауважив Кубів.

Перший віце-прем’єр також додав, що збалансоване рішення з цього питання вимагає погодження усіх ключових державних органів, відтак доручив Мінекономрозвитку, Мінфіну, Мін’юсту, Міненерговугілля разом з Держстатом, Агентством електронного урядування, НБУ (за згодою), НКЦПФР (за згодою), СБУ (за згодою) розробити відповідний проект нормативно-правового акту щодо доповнення Національного класифікатора України "Класифікація видів економічної діяльності".

Як повідомлялося, в Україні знайшли ферми для майнінга криптовалют, кошти далі перераховували до ОРДЛО.

Читайте також:Офіційний сайт українського Гідрометцентру таємно майнить криптовалюту

Читайте також:В Японії створять єдиний орган регулювання крипторинку