Фонд держмайна передумав продавати «Турбоатом»
У Фонді пояснили, що додатковий список об'єктів з активами понад 250 млн грн для продажу цього року буде затверджений урядом.
news-image

Фонд держмайна в зв'язку зі вступом в силу нового закону "Про приватизацію державного та комунального майна" переглянув переліки об'єктів на приватизацію у 2018 році, передає «Є!» із посиланням на Економічну правду.

Зокрема, ФДМ виключив з переліків контрольні пакети акцій п'яти обленерго, блокуючі пакети акцій трьох обленерго і "Донбасенерго".

У нових списках в порівнянні з затвердженими в кінці минулого року відсутні також 75,22% акцій "Турбоатома", 51% акцій Запорізького титано-магнієвого комбінату, 50% - "Азовмаша", 40% - "Світ ласощів".

З чотирьох запланованих до продажу ТЕЦ - Криворізької, Миколаївської, Дніпровської і Херсонської - залишена тільки Миколаївська.

У той же час, в список включені блокпакети по 25% акцій "Нафтохіміка Прикарпаття" і "Нафтопереробного комплексу "Галичина", а також 100% "України туристичної", 76,7588% акцій Херсонського бавовняного комбінату.

В оновленому переліку в групі найбільших об'єктів, що підлягають приватизації в поточному році, залишилося тільки чотири позиції: 99,567% акцій Одеського припортового заводу, 99,995% - "Сумихімпром", 68,009% - Запорізького виробничого алюмінієвого комбінату і 78,29% - "Центренерго".

За умови схвалення урядом умов продажу виставлення перших трьох на конкурс заплановано на травень, "Центренерго" - на червень.

Як пояснили у ФДМ, таке істотне скорочення списку найбільших об'єктів для приватизації в 2018 році пов'язане з тим, що лише зазначені об'єкти підпадають під перехідні положення нового закону.

У Фонді пояснили, що додатковий список об'єктів з активами понад 250 млн грн для продажу в цьому році буде затверджений урядом.

Як повідомлялося, держбюджет-2017 передбачав 17,1 млрд грн надходжень від приватизації, проте бюджет отримав лише 3,4 млрд грн.

Основну суму в 3,05 млрд грн Фонд отримав за рахунок продажу в серпні блокпакетів акцій енергокомпаній, які викупила група СКМ Ріната Ахметова, що вже володіє в них контрольним пакетом.

Надходження від приватизації в 2016 році становили 0,19 млрд грн при плані 17,1 млрд грн. Держбюджет 2018 року припускає надходження від приватизації в розмірі 21,3 млрд грн.

Читайте також: Стало відомо, скільки квартир і машин держава отримала від конфіскації