Події
5 квітня 2018
Супрун назвала критерії, за якими батькам слід обирати педіатра
Супрун застерегла не поспішати та не підписувати декларацію із першим ліпшим лікарем.
news-image

Головним критерієм під час вибору лікаря для дитини має бути довіра. Окрім цього, педіатр має бути впевненим у необхідності вакцинацій.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун, інформує «Є!», з посиланням на 24tv.ua.

Цього тижня спілкувалися з активними мамами й татусями щодо кампанії з вибору лікарів. Батьки, які прийшли на зустріч, попросили нас надати поради, на які речі мають звернути увагу батьки, щоби упевнитися – цей лікар стане надійним партнером у питаннях здоров’я дітей. Підготували кілька критеріїв, які мають допомогти. Будуть корисними не лише батькам, а й кожному українцю, який ще не зробив цей важливий вибір, – написала Супрун.

Вона зазначила, що головним критерієм вибору має стати довіра. Супрун застерегла не поспішати та не підписувати декларацію із першим ліпшим лікарем.

Окрім цього, в.о. міністра охорони здоров'я вважає, що педіатр має бути впевненим та проактивним у необхідності вакцинацій. Також під час вибору лікаря слід звернути увагу на те, чи він не надто часто призначає маленьким пацієнтам невиправдані препарати (приміром, антибіотики під час застуди чи імуномодулятори для підсилення імунітету). На думку Уляни Супрун, лікар-педіатр не повинен оперувати такими термінами, як "вегето-судинна дистонія” та поширювати інші медичні міфи, зокрема, про те, що гомеопатія є ефективним лікуванням.

Супрун зазначає, що вік лікаря – це теж неважливий критерій.

Існує хибна думка, що молоді лікарі гірші за старших, бо мають менше досвіду. Натомість не існує точних наукових даних, які б підтверджували зв’язок між віком лікаря та ефективністю його роботи, особливо щодо результатів лікування пацієнта. Головне – мотивація допомагати, досвід використання доказової медицини (міжнародних протоколів лікування) та прагнення вдосконалювати свої навички, – підкреслила в.о. міністра охорони здоров'я.
Читайте також: В Україні вакцини почнуть замовляти за міжнародними стандартами розрахунку
Читайте також: Вакарчук прокоментував можливу участь у виборах президента України