Події
10 квітня 2018
Польська комісія назвала причину Смоленської катастрофи
Пасажири були вбиті вибухом у центроплані перед зіткненням із землею.
news-image

Причиною загибелі членів урядової делегації під Смоленськом на чолі з екс-президентом Лєхом Качинським у 2010 році став вибух на борту літака Ту-154М. Про це заявив голова підкомісії з розслідування Смоленської катастрофи, екс-міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич в ефірі телеканалу TVP1, передає «Є!» із посиланням на Укрінформ.

“Пасажири були вбиті вибухом у центроплані перед зіткненням із землею. Це стало причиною їхньої смерті”,- заявив Мацеревич.

За його словами, тезу про те, що літак знищено вибухом, підтверджує факт, що двері урядового літака із значною силою вгрузли в землю. Натомість, на інших фрагментах частинах літака виявлено дію високої температури, зазначив він. Про вибух на борту повітряного судна свідчать також і експерименти, які було проведено урядовою підкомісією. 

Мацеревич наголосив, що вибух у центроплані був такої сили, що польських генералів, які сиділи у цій частині літака, розірвало на дрібні фрагменти.

Він повідомив, що технічний рапорт щодо причин катастрофи буде оприлюднено упродовж кількох тижнів.

Як повідомлялося, урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи, яку створено при Міноборони Польщі, поновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, який стався ще до його зіткнення із землею. У січні цього року члени комісії повідомили, що причиною катастрофи стала серія вибухів - у крилі, слоті та центроплані літака, що підтвердив аналіз механізму удару дверей об землю.

Урядовий літак Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти включно з президентським подружжям Лєха та Марії Качинських прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії, розбився під Смоленськом 10 квітня 2010 року. Загинули усі 96 людей, які перебували на борту.

Читайте також: Сьогодні роковини авіакатастрофи під Смоленськом, під час якої загинуло майже все вище керівництво Польщі