Події
11 травня 2018
Поблизу Львова спалили табір ромів - омбудсмен
Табір розташований поруч із смт. Рудне Залізничного району м. Львова.
news-image

Поблизу Львова спалили табір ромів. У результаті цього було знищено майно ромів, а самі жителі табору були змушені залишити поселення. Про це повідомила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

«Згідно з повідомленням, отриманим від громадських активістів, 9 травня 2018 року невідомими особами було спалено ромський табір, розташований поруч із смт. Рудне Залізничного району м. Львова. У результаті цього було знищено майно ромів, а самі жителі табору були змушені залишити поселення», - сказано у повідомленні.

У зв’язку з цим уповноваженим направлено запит до керівництва Головного управління Національної поліції у Львівській області з проханням вжити заходів реагування відповідно до вимог законодавства за означеними фактами, а також гарантувати публічну безпеку і порядок у смт. Рудне Залізничного району Львова. 

«Водночас викликає занепокоєння уповноваженого з прав людини продовження тенденції до збільшення кількості інцидентів на ґрунті нетерпимості щодо представників ромської національної меншини. Так, на контролі уповноваженого продовжує перебувати провадження щодо спалення табору ромів на Лисій горі у м. Києві радикально налаштованими особами», - зазначається у повдіомленні.

На переконання Денісової, такі прояви ксенофобії потребують особливої уваги з боку правоохоронних органів, зокрема, більш ретельного розслідування, а також вжиття заходів превентивного характеру щодо недопущення таких випадків у майбутньому. Як повідомляв УНІАН, 21 квітня активісти праворадикальної організації C14 розігнали табір циган на Лисій горі в Голосіївському районі Києва. Поліція Києва розслідує кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу – «Навмисне пошкодження майна шляхом підпалу» та «Хуліганство».


Читайте також: У Києві відкрили виставку про українців у таборах Третього Райху