Суспільство
18 травня 2018
МОЗ планує відмовитися від дозволів знахарям та цілителям
МОЗ не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати.
news-image

Міністерство охорони здоров'я України підготувало законопроект, який скасовує видачу спеціального дозволу від МОЗ на заняття народною медициною.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомила очільниця МОЗ Уляна Супрун, пише «Є!» з посиланням на УП Життя.

До сьогодні українське законодавство визначає народну медицину як метод оздоровлення, профілактики, діагностики та лікування, які ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Що це за методи та як їх можна обґрунтувати з наукової точки зору – доказовій медицині невідомо.

"По-перше, ані наукою, ані законодавством не передбачено критерії підтвердження досвіду багатьох поколінь та усталеності у народних традиціях. По-друге, будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів", – пише Супрун.

За її словами, МОЗ не може надавати дозвільні документи на методи, безпечність та ефективність яких неможливо гарантувати.

 

Підготовлений законопроект передбачає скасувати видачу спеціального дозволу на зайняття народної медицини.

Також він забороняє рекламу народної медицини.

"Якщо його ухвалять, це не означатиме, що люди, які практикують цілительство, не зможуть цим займатися, – пояснює Супрун. – Проте їхня діяльність не визнаватиметься законом як така, що може допомогти комусь не хворіти чи вилікуватися".

Пацієнти, які звертатимуться до гомеопатів чи знахарів, бачитимуть, що їхня діяльність не підкріплена жодними державними документами, а отже це не є місцем, де надається медична допомога.

Нагадаємо, що у січні 2018 року МОЗ виступило з ініціативою скасувати спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством) шляхом внесення змін у закон, який передбачає порядок видачі зазначеного дозволу.

Тоді відповідні зміни винесли на громадське обговорення.

Читайте також:Учені довели, що ми – більше мікроби, ніж люди