Події
25 травня 2018
Штат Міссурі визнав Голодомор геноцидом проти українців
Губернатор штату Ерік Гретенс видав відповідну прокламацію.
news-image

Губернатор штату Міссурі Ерік Гретенс заявив про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це Посольство України у США повідомляє на своїй сторінці у Facebook. 

"Штат Міссурі приєднався до визнання Голодомору в Україні 1932-1933 рр. геноцидом проти українського народу", - йдеться у повідомленні.
"Губернатор штату Ерік Гретенс видав відповідну прокламацію", - повідомили українські дипломати.
"Дякуємо народу США за солідарність та підтримку України у відновленні історичної справедливості у пам'ять про мільйони жертв, які померли від свавілля режиму Сталіна", - йдеться у повідомленні.

Також посольство опублікувало копію прокламації губернатора. В ній сказано, що в рамках глобальної акції "Україна пам'ятає - світ визнає" важливо, аби "український геноцид - Голодомор 1932-33 років офіційно був визнаний світовою спільнотою як трагічний та мерзенний злочин проти людяності для того, щоб запобігти виникненню подібних трагедій у майбутньому".

"З цієї причини Ерік Р. Гретенс, губернатор штату Міссурі, цим документом проголошую 2018 рік роком пам'яті українського геноциду", - йдеться в прокламації.

Як повідомляв УНІАН, раніше Голодомор в Україні геноцидом визнали у 10 штатах США: Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні, Пенсильванії та Канзасі. 7 лютого посол України в США Валерій Чалий закликав Палату представників США на поточній сесії Конгресу визнати Голодомор 1932-33 років актом геноциду українського наровду.

Читайте також: 200 тис. репресованих: у парламенті відкрилась виставка про часи «Великого терору»
Читайте також: Нацбанк дозволив російським держбанкам докапіталізацію українських «дочок»