Шулявський міст ремонтуватиме фірма помічника нардепа — «Схеми»
Переможець тендеру – "Північноукраїнський будівельний альянс" – отримає майже 600 мільйонів гривень на реконструкцію.
news-image

Переможцем тендеру на проведення реконструкції київського Шулявського шляхопроводу стала фірма ТОВ "Північноукраїнський будівельний альянс", яка належить помічнику народного депутата Максима Микитася. Про це дізнались журналісти програми "Схеми", передає «Є!» із посиланням на Економічну правду.

Зазначається, що тендер на "реконструкцію транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги з вул. Гетьмана" провело комунальне підприємство "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва".

Переможця оголосили 7 червня.

Серед 4 учасників, які подали заявки, до аукціону допустили 2 компанії – ТОВ "СПЕЦБУД-ПЛЮС" та ТОВ "Північноукраїнський будівельний альянс".

"Пропозиції ТОВ "Мостобудівельне Підприємство "Мостострой" тендерний комітет відхилив через невідповідність документації тендерним вимогам. ТОВ "АЛЬТІС СПЕЦБУД" також не була допущена до аукціону нібито через відсутність у працівників потрібної кваліфікації та їхню недостатню кількість", – повідомляють "Схеми".

Переможець тендеру – "Північноукраїнський будівельний альянс" – отримає майже 600 мільйонів гривень на реконструкцію розв’язки навколо Шулявського мосту.

"Схеми з'ясували, що ця фірма існує з 2007 року. Єдиним її власником зі статутним фондом у 46 000 гривень є Андрій Якусевич. Згідно з даними офіційного порталу Верховної Ради, Андрій Якусевич є помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата Максима Микитася.

Максим Микитась – народний депутат і відомий столичний забудовник. Він є екс-керівником державної корпорації "Укрбуд".

Найскандальніший проект "Укрбуду" – житловий комплекс "Сонячна Рів’єра" на лівобережжі Києва.

У 2015 році на будмайданчику тривали серйозні сутички зі стріляниною, адже будівництво розгорнулося у межах водозахисної смуги і рекреаційної зони, хоча за генпланом тут мав бути парк.

Проти "Рів’єри" виступили також представники Української греко-католицької церкви, бо на стінах їхнього храму, розташованого неподалік від будівництва, почали з’являтися тріщини.

Заступники міського голови Києва тоді визнали: принаймні два будинки комплексу зводять із порушенням Водного кодексу.

Нагадаємо, у лютому 2017 року обвалилася частина бетонної огорожі на Шулявському шляхопроводі.

Як повідомили в "Київавтодорі", причинами обвалу мосту є пожежі, які сталися раніше біля шляхопроводу чи під ним, а також корозія бетону. Як заявив тоді міський голова, аварійним міст визнаний не був, але були зафіксовані порушення правил експлуатації.

Нагадаємо, початково затверджений проект розв’язки на Шулявці збираються будувати 17 місяців, на цей час буде "розірвано" сполучення громадського транспорту з центром міста.

Будівництво повинні були почати з 1 травня 2018 року, але спочатку відклали старт робіт на місяць, до 1 червня, потім - на невизначений термін.

5 червня головний інженер КП "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд" Олександр Здольник повідомив, що Шулявський шляхопровід у зв’язку із реконструкцією почнуть частково перекривати найближчими днями.