Суспільство
15 серпня 2018
Соціологи розповіли, скільки переселенців з Донбасу готові повернутися додому
Незмінним є показник тих, хто не має наміру повертатися навіть після закінчення конфлікту.
news-image

Менше третини опитаних внутрішньо переселених осіб, 28%, заявляють, що готові повернутися на своє постійне місце проживання. Про це йдеться у презентованому дослідженні Міжнародної організації з міграції в Україні та Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, передає «Є!» із посиланням на УНІАН.

Таким чином, станом на початок червня 2018 року частка внутрішньо переміщених осіб, які повідомили про свій намір повернутися після закінчення конфлікту, становила 28%. А у березні цього року частка таких громадян не перевищувала 25%.

Водночас, незмінним є показник тих, хто не має наміру повертатися навіть після закінчення конфлікту (38%). У результатах дослідження зазначається, що з березня 2018 року частка переселенців, які повідомили про намір не повертатися, продовжує перевищувати частку тих, які мають намір повернутися після завершення конфлікту.

При цьому частка переселенців, які обрали відповідь «важко відповісти», становила 18%.

На думку дослідників, ці результати можуть свідчити про невпевненість переселенців у своєму майбутньому. Ще 12% заявили, що можливо у майбутньому вони повернуться, у 3% не було відповіді і лише 1% повідомили про готовність повернутися найближчим часом.

На запитання про плани на три наступні місяці переважна більшість переселенців (84%) висловили наміри залишатися у своєму нинішньому місці проживання. Інші називали повернення в місце проживання до переміщення (2%), переїзд в іншу область (переселення в межах України) та переїзд за кордон (2%), «важко відповісти» (8%), і 2% не відповіли на це запитання.

Під час дослідження у квітні-травні були проведені особисті та телефонні інтерв'ю. В рамках особистих інтерв'ю опитано 2 406 переселенців, а рамках телефонних - 4 006. Особисті інтерв’ю проведені в 300 територіальних одиницях країни.

Серед опитаних по телефону 3 246 інтерв’ю були проведені з переселенцями, які мешкають на контрольованій урядом України території і 760 інтерв’ю - з переселенцями, які повернулися на непідконтрольну територію.

Читайте також: Цього дня 369 років тому перемогою козацького війська завершилася Зборівська битва