Суспільство
28 грудня 2018
Серед військових капеланів представників УПЦ МП не було і немає, - Генштаб ЗСУ
Наразі офіційно знаходяться на посадах в ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужбі 148 священиків.
news-image

Серед релігійних організації, які надавали та продовжують надавати духовну підтримку українським захисникам, немає представників Української православної церкви Московського патріархату. Про це заявив представник Генштабу ЗСУ Олексій Терещук, передає «Є!» із посиланням на Цензор.

"З 2014 року співпраця ЗСУ та релігійних організацій була обопільною, відбувалось об'єднання зусиль одночасно. На жаль, Московський патріархат (УПЦ МП — ред.) не виявив бажання. Це їх бачення, і цифри кажуть самі за себе, який внесок кожної релігійної організації", - зазначив Терещук.

Як поінформували в Генштабі, в липні 2014 року при штабі АТО запрацювала перша капличка з капеланом УГКЦ Андрієм Зелінським, а на кінець 2014 року переважна більшість військових частин, які виконували бойові завдання в зоні АТО, мали на волонтерських засадах своїх духовних наставників.

За інформацією Генштабу, серед релігійних організацій, які здійснюють опіку українських військовослужбовців, були представники УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, Всеукраїнського союзу церков християн віри євангельської — пятидесятників.

За словами першого заступника голови Синодального управління військового духовенства Православної церкви України протоієрея Тараса Мельника, наразі 148 священиків православної церкви офіційно знаходяться на посадах в ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужбі.

Інші священослужителі в складі Синодального управління, яких загалом близько 600, надають допомогу на волонтерських засадах. За словами Мельника, на сьогодні фактично у кожному військкоматі закріплені священики, які духовно допомагають воєнкомам, працюють з учасниками АТО та їх сім'ями, з родинами загиблих.

Читайте також: Порошенко отримав дивіденди від Rothschild Trust у розмірі понад 556,7 млн грн