Суспільство
4 лютого 2019
У МОЗ розповіли, що робити, аби мінімізувати ризик захворіти раком
У Міністерстві охорони здоров’я повідомили, яких 5 правил слід дотримуватися, аби уникнути розвитку онкологічних хвороб.
news-image

Сьогодні, 4 лютого – Світовий день боротьби проти раку. У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, яких 5 правил слід дотримуватися, аби уникнути розвитку онкологічних хвороб. Про це пише «Є!» з посиланням на ZIK.

У МОЗ рекомендують зберігати здорову вагу і бути фізично активними, скоротити споживання фаст-фуду та солодких напоїв, червоного та обробленого м’яса (ковбас, сосисок, копчених продуктів) та не покладатися на дієтичні добавки.

«Основа здорового харчування – це цілі зерна, овочі, фрукти та бобові. Відмовтесь від куріння та алкоголю», – наголосили у МОЗ.

Медики також рекомендують не відмовлятися від грудного вигодовування. Адже це запорука здоров’я не лише дитини, а й жінки

«Вчасно проходьте профілактичні огляди у свого сімейного лікаря чи терапевта. Ваш лікар вчасно виявить ризики для здоров’я, допоможе відкоригувати спосіб життя, а за потреби – направить на аналізи та дослідження, до вузькопрофільних спеціалістів. Більшість форм раку можна вилікувати на початкових стадіях», – наголосили у МОЗ.

У 2018 році у світі виявлено понад 18 млн осіб, які вперше захворіли на рак, і близько 9,6 млн померли від цієї хвороби. Україна вирізняється високим рівнем захворюваності на цю недугу. Рак посідає друге місце в структурі смертності населення України і разом із серцево-судинними захворюваннями визначає рівень здоров’я нації. Ризик захворіти на рак в Україні має кожен третій чоловік та кожна п’ята жінка. Минулого року майже 170 тисяч українців захворіло на злоякісні новоутворення. 

Читайте також:Сьогодні Всесвітній день боротьби з раком