
Голова Генштабу Збройних сил Віктор Муженко, суддя Конституційного суду Олександр Касмінін, екс-суддя Тамара Грищенко та інші посадовці приватизували елітні квартири, які надавалися їм на час роботи. Про це йдеться у розслідуванні програми "Наші гроші з Денисом Бігусом", передає «Є!» із посиланням на УНІАН.
Зазначається, що держоргани отримують від забудовників чи купують квартири для того, щоб їхні співробітники, які не мають власного житла, могли користуватися ними і службовець має право проживати в такому помешканні, поки працює на державній посаді, але у разі звільнення повинен звільнити його для свого наступника.
За даними програми, у Києві за останні чотири роки обліковувалося близько 2,5 тисяч службових квартир, в найдорожчих столичних комплексах, частина з яких наразі переведені у приватну власність, а деякі навіть вже були продані.
Повідомляється, що суддя Конституційного суду Олександр Касмінін, останній призначений екс-президентом Віктором Януковичем на таку посаду, у грудні 2013 року отримав у користування службову квартиру в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва - "Панорамі на Печерську" - площею у понад 150 квадратних метрів.
За даними журналістів, уже у травні 2014 року він домігся виведення цих апартаментів з переліку службових і приватизував. Нині їхня вартість – близько 5 мільйонів гривень.
Автори програми наголошують, що родина судді не з тих, що потребує фінансової допомоги від держави, оскільки лише зарплатня Касмініна у 2017 році становила понад мільйон гривень, а його дружина – Анфіса – тоді ж отримала 3 мільйони гривень в якості дивідендів.
Окрім цього Касмініни володіють низкою об’єктів нерухомості в Полтаві.
Повідомляється, що у цьому ж житловому комплексі - "Панорама на Печерську" - службові квартири спочатку отримали, а потім приватизували начальник Генерального штабу ЗСУ Віктор Муженко та екс-суддя Тамара Грищенко.
“ | "Апартаменти Муженку надали в користування у 2013-му. А в травні 2015-го квартиру приватизувала дружина Муженка Наталя", - йдеться у публікації. |
Також зазначається, що екс-суддя Тамара Грищенко взагалі зуміла приватизувати службову квартиру через два роки після відставки з посади судді.
У програмі повідомляється, що скористався можливістю приватизувати службову квартиру в дорогому ЖК на бульварі Дружби народів, 14-16 і екс-суддя Вищого господарського суду Сергій Могил, який нині намагається через конкурс потрапити до Верховного суду.
“ | "На співбесіді Могил заявив, що на той момент його родина потребувала поліпшення житлових умов. При цьому приватизовану службову квартиру родина вже продала. Натомість придбала величезні апартаменти, площею у понад 180 квадратних метрів на бульварі Лесі Українки", - сказано у розслідуванні. |
За даними авторів, Могили володіють трьома елітними іномарками і мають значні суми заощаджень. У програмі додали, що в ЖК на Дружби народів квартири також приватизували колишні колеги Могила по Вищому господарському суду – Галина Прокопанич та Михайло Запорощенко.
Вказується, що Прокопанич взагалі не користується цим житлом, а мешкає в елітних Гореничах під Києвом.
“ | "На її доньку, що нині перебуває в Канаді, тут оформлено цілий котедж. Окрім цього, донька є власницею недешевої квартири в Голосіївському районі. Інформації про це в декларації Прокопанич, що нині вже перебуває у відставці, немає", - повідомляють автори публікації. |
Зазначається, що Запорощенко також не використовує приватизована житло, бо ще у 2015 році суддя перестав виходити на роботу.
“ | "Згодом стало відомо, що він перебуває у Москві, потім – в окупованому Криму. Запорощенко офіційно звільнили з посади аж у 2017-му. Жодної інформації про його місцезнаходження нині немає. Приватизована квартира зараз записана на сина Запорощенка", - йдеться у публікації. |
Крім того службову квартиру у одному з "найзеленіших" ЖК в Києві – "Кришталеві джерела", що розташований впритул до парку "Феофанія" - приватизував і нинішній заступник начальника слідчого управління київської поліції Едуард Соловйов. Повідомляється, що посаду в Києві він отримав не так давно, а раніше він працював в Управлінні боротьбі з організованою злочинністю в Донецькій області.
Журналісти наголошують, що у декларації слідчого – каблучки з діамантами, золото, колекція монет і чимало готівки - 106 000 доларів, 30 000 євро, 6 000 франків. З авто – Мерседес Е200 та Сітроен ДС5. А дружина володіє бізнесом - аптеками, об’єднаними у ТОВ "Салюс-Фарм".
Читайте також: | Кошулинський хоче стягнути з РФ відшкодування за радянську окупацію |



