Топ–5: які країни найбільше люблять українську аграрну продукцію
Експорт української аграрної продукції у 2018 році зріс на 5,4%.
news-image

Лідируючу позицію серед імпортерів української аграрної продукції у 2018 році з результатом 1,8 мільярда доларів посідає Індія. Про це повідомляє Аналітичний відділ Ради з питань експорту продовольства, передає «Є!» із посиланням на Економічну правду.

Експорт української аграрної продукції у 2018 році зріс на 5,4% - до 14,8 мільярда доларів .

Зазначається, що лідируючу позицію стабільно займає Індія, яка купує українські бобові овочі, овес, соєву та соняшникову олію.

На другому місці, за інформацією UFEB, знаходиться головний світовий азійський імпортер – Китай із загальною вартістю 1 млрд дол. Найбільше було відвантажено до Китаю кукурудзи на загальну суму 489 млн дол, соняшникової олії - 334 млн дол та молочної сироватки - 11,3 млн дол та ін.

На третьому місці за імпортом української аграрної продукції - Нідерланди. Країна імпортує м'ясо та їстівні субпродукти птиці, вершкове масло, кукурудзу, гречку та просо. Експорт даних позицій становить 643 млн дол.

Як зазначають аналітики UFEB, четверте місце за Іспанією. Вартість українського аграрного експорту до цієї країни знизилася на 32% у порівнянні з 2017 роком (країна опустилась на одну сходинку вниз). Найбільшим попитом серед іспанців користуються кукурудза та бобові (свіжі та сушені).

Королівство Саудівська Аравія імпортувала української аграрної продукції на загальну суму 510 млн дол. Основними позиціями поставок були яйця птиці без шкарлупи, ячмінь, м’ясо та їстівні субпродукти птиці.

 

Читайте також: Сільське господарство окупованого Криму опинилося у критичному стані