Суспільство
11 березня 2019
На Тернопільщині збудують музей лемківської культури (фото, відео)
Держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного.
news-image

На Тернопільщині збудують музей лемківської культури в рамках проекту «Lemko SVIT», пише «Є!» з посиланням на УНІАН.

У вихідні у Монастириську в урочищі «Бичова» заклали наріжний камінь будівництва. Загалом для реалізації проекту буде використано 13 млн грн з державного та місцевого бюджетів.

Голова ТОДА Степан Барна під час урочистостей зазначив, що держава виділила 17 га землі на будівництво музею скансену у «Лемкіському селі» та ще 6 га – на облаштування стоянки для транспортних засобів під час фестивалю «Дзвони Лемківщини», який отримав статус міжнародного. 

«У травні розпочинаємо наступний масштабний проект з відродження культури українського народу – будівництво музею лемківської культури. Наше завдання – передати той біль, який пережив український народ, втративши свою землю за Карпатами. Майже 160 тисяч українців, які були депортовані з територій Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Любачівщини переселили саме на Монастирищину, яка сьогодні є центром лемківської культури», – зауважив Барна.

Очільник області підкреслив, що в основу проекту будівництва музею закладено і міжнародний досвід, здобутий українськими делегаціями під час відвідин визначних музеїв світу. Над розробкою проекту працювали архітектори Володимир Черкас та Роман Березюк, які є вихідцями з Лемківщини. 

«Коли проектували музей, емоції переповнювали, адже хотіли зробити його грандіозним та незабутнім. Будівля буде трирівнева і комфортна для усіх, зокрема і для маломобільних людей. Уся внутрішня площа продумана до найменших деталей, щоб експозиції розміщувалися навіть у кутках. Великий простір передбачили для дітей та молоді. Будуть і конференц-зали, де проводитимуться зустрічі і навіть справжні лемківські весілля. Це буде ще більшим стимулом відвідати даний музей», – розповів про свій проект Черкас.

Читайте також:У Києві планують відкрити перший музей науки та техніки з інтерактивними експонатами