Політика
27 березня 2019
За передвиборну агітацію у «день тиші» у соцмережах та на інтернет-сайтах відповідальності не передбачено
«День тиші» - це останній день перед виборами, коли заборонена агітація.
news-image

За передвиборну агітацію у «день тиші» у соціальних мережах та на інтернет-сайтах відповідальності не передбачено. Про це на брифінгу заявив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко, пише «Є!» з посиланням на УНІАН.

Він нагадав, що в «день тиші» та в день голосування законом забороняється вести агітацію у засобах масової інформації, за допомогою зовнішньої реклами, тощо. Однак, додав він, щодо агітації в мережі Інтернет - відповідальність передбачена лише для інтернет-ЗМІ.

Водночас, наголосив Варченко, за агітацію у «день тиші» у соціальних мережах та на інтернет-сайтах, які де-юре не є засобами масової інформації, відповідальність не передбачена. 

«МВС не може офіційно тлумачити закон, тому ми покладаємося на прямі норми закону. Зокрема, 57 стаття закону про вибори президента України забороняє у «день тиші» проводити передвиборчу агітацію, а 58 стаття говорить, що такою агітацією є оприлюднення в друкованих, аудіовізуальних та електронних ЗМІ політичної реклами», - пояснив Варченко.

Разом з тим він додав, що, попри відсутність покарання за агітацію в Інтернеті та в соцмережах, у МВС не радять цього робити, оскільки в Україні немає сталої судової практики щодо таких випадків, і невідомо, як суди реагуватимуть на подібну агітацію.

Також Варченко нагадав виборцям, що заборонено фотографувати заповнений бюлетень, робити селфі у кабінці для голосування. Як відомо, «день тиші» - це останній день перед виборами, коли заборонена агітація.

Читайте також:В селі на Рівненщині голосуватимуть сотні однофамільців (фото, відео)