Світ
22 квітня 2019
У польському місті влаштували «суд над Іудою», єврейський конгрес це засудив
Вулицями міста тягали набиту соломою ляльку з характерним єврейським головним убором і великим червоним носом, а діти і дорослі били його палицями.
news-image

Всесвітній єврейський конгрес засудив "антисемітське" спалення опудала Іуди Іскаріота на Великдень в польському місті Порохник на південному сході країни. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Onet.pl, передає «Є!» 

У заяві Конгресу йдеться про те, що повішене і спалене опудало Іуди Іскаріота "було створено таким чином, щоб виглядати як стереотипний образ єврея".

Виконавчий директор і один з віце-президентів конгресу Роберт Зінгер висловив "огиду і обурення" з приводу цього "явно антисемітського прояву".

Зазначається, що після кількарічної перерви польське місто Пручнік повернуловся до пасхальної традиції "суду над Іудою".

У Страсну п'ятницю вулицями міста тягали набиту соломою ляльку з білим обличчям, характерним єврейським головним убором і великим червоним носом, а діти і дорослі били його палицями. В кінці опудало спалили і викинули в річку.

Традиція "Суду над Юдою" була широко поширена в 18-му столітті, але тепер культивується тільки в околицях Порохника. Цього року вона проводилася вперше після 10 років перерви.