новини

Дорослі будь-якого віку зможуть безкоштовно вакцинуватися від кору

Міністерство охорони здоров'я України скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору.

Міністерство охорони здоров'я України скасувало вікові обмеження на безкоштовну вакцинацію від кору. Про це сьогодні повідомила прес-служба відомства. Про це пише «Є!» з посиланням на Гордон.

"Дорослі будь-якого віку тепер теж можуть безоплатно вакцинуватися від кору, паротиту і краснухи вакциною КПК. Також можна вакцинувати немовлят віком від шести місяців, для яких кір особливо небезпечний", – ідеться в повідомленні.

Зміни ухвалили наказом МОЗ від 23 квітня 2019 року "Про внесення змін до календаря профілактичних щеплень в Україні".

До цього моменту безкоштовно вакцинуватися могли тільки дорослі віком до 30 років та люди з груп професійного ризику – медики, освітяни, військові, студенти.

Тепер одержати безкоштовне щеплення можуть люди будь-якого віку, які контактували з хворими (таким людям рекомендують вакцинуватися протягом 72 годин); не хворіли на кір і не мають підтвердження даних про щеплення у медичній карті; за результатами аналізів на наявність антитіл IgG не мають імунітету проти кору.

У МОЗ підкреслили, що для формування імунітету дорослим достатньо зробити одне щеплення.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання, яке може привести до летального результату. Основні симптоми хвороби: висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон'юнктивіт, плямисто-папульозний висип на шкірі і загальна інтоксикація. Специфічного лікування кору немає, ідеться в релізі міністерства.

Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла, що кількість хворих на кір у Європі у 2018 році становила понад 82 тис. осіб, водночас найбільше хворих було в Україні – 53 тис. осіб. У 2018 році в Європі від кору загинуло 72 особи, із них 16 – на території України. У ВООЗ підкреслили, що причиною спалаху кору в Україні є низький рівень вакцинації.

6 квітня виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун повідомляла, що від початку спалаху кору в Україні померло 35 осіб.

Станом на 6 травня з початку року в Україні зафіксували 45 147 випадків захворювання на кір, від ускладнень хвороби померло 17 осіб. 

Читайте також:«Одного щеплення недостатньо»: лікар пояснив, що потрібно для захисту від кору

13 травня 2019, 13:03

 

Loading...

До теми

Авторизація