Політика
1 липня 2019
Парубій відреагував на заяву Богдана про регіональну російську мову в Донецьку та Луганську
Андрій Богдан припускає можливість надання статусу регіональної мови в Донецькій та Луганській областях.
news-image

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій наголошує, що парламент не дозволить повернення до часів так званого "мовного закону Ківалова-Колесніченка". Про це він сказав на засіданні Погоджувальної ради, передає «Є!» із посиланням на УНІАН.

"Я зі здивуванням прочитав інтерв’ю керівника офісу президента Зеленського Андрія Богдана..., в якому він заявив, що нова команда має намір повернути регіональні мови", - сказав Парубій.

Він нагадав, що нещодавно парламент ухвалив закон про єдину державну мову.

"І ми не дозволимо повертатися до часів мовного закону Колесніченка-Ківалова, який під виглядом регіональних мов мав на меті просто знищити українську мову в Україні", - наголосив Парубій.

Нагадаємо, закон "Про засади державної мовної політики", так званий "мовний закон Ківалова-Колесніченка" набрав чинності 10 серпня 2012 року. Ним передбачалось, що в 13 регіонах України російська мова отримує статус регіональної, який практично прирівнює її до державної. Закон дозволяв використовувати в офіційному діловодстві не українську мову, а ту, якою у конкретному регіоні розмовляє не менш як 10% жителів. Ухвалення закону викликало хвилю протестів по всій Україні. Тодішня опозиція заявляла, що закон прийнято з істотними порушеннями. 23 лютого 2014 року Верховна Рада визнала його таким, що втратив чинність, а 28 лютого 2018 року Конституційний суд визнав закон неконституційним.

Читайте також: Богдан хоче дозволити Донецьку і Луганську офіційну російську мову