новини

В Україні подорожчає дизпаливо та автогаз із РФ через спецмито

Спеціальне мито на ввезення в Україну трубопровідним транспортом дизельного пального та скрапленого газу із Російської Федерації може підвищити їх вартість.

Спеціальне мито на ввезення в Україну трубопровідним транспортом дизельного пального та скрапленого газу із Російської Федерації може підвищити їх вартість. Такий прогноз дав імпортер дизпалива та скрапленого газу Wexler Group, пише «Є!» з посиланням на ЮаНьюс.

«Мусимо визнати, що у разі введення мита 3,75% Wexler не зможе втримати ціни на попередньому рівні», — уточнює компанія,

Хоч Київ мотивує застосування обмежень необхідністю зменшити маржу трейдера-імпортера, яка нібито більше ринкових показників, у Wexler вважають, що розрахунки уряду некоректні.

Компанія стверджує, що завжди дотримувалась мінімальної ціни та мала мінімальну маржу. «На ринку нема «надринкової» маржі на дизельне пальне, що постачається трубопровідним транспортом», –  пояснює трейдер.

Інші великі імпортери ОККО та WOG не коментують ситуацію без наявності повного тексту документа.

Нагадаємо, 17 липня Кабінет міністрів України запровадив спеціальне імпортне мито на ввезення із Росії дизельного палива трубопровідним транспортом і скрапленого газу.  За словами представника президента в уряді Андрія Геруса, рішення ухвалено у якості відповіді на санкції РФ.

Наприкінці травня стало відомо про запровадження з 1 серпня 2019 року мит на імпорт дизпалива з РФ. Проект постанови Кабміну про запуск спецмита на товари російського походження, що ввозяться на українську територію опублікував директор з комерційних питань АТ «Укргазвидобування» Сергій Федоренко. Передбачалося, що мито складе 2% на річний обсяг до 2,5 млн тонн, якщо більше, то вже 25%.

Водночас Україна на 40% збільшує імпорт дизпалива з Туркменістану – до 250-260 тисяч тонн в рік.

Також повідомлялось, що компанії із Казахстану призупиняють відвантаження зрідженого газу в українському напрямку у зв’язку зі вступом у силу санкцій РФ проти України з 1 червня.

Нещодавно автогаз різко подешевшав на найбільшій мережі АЗС в Україні. Його ціна опустилась на 41-43 копійки.

Читайте також:Представник Зеленського в уряді сказав, чого чекати від цін на газ

22 липня 2019, 17:46

 

Loading...
Loading...

До теми