Політика
6 серпня 2019
У Лівії пройшла атака на український літак з гуманітарним вантажем - ЗМІ
За інформацією ЗМІ, перший снаряд потрапив в праве крило, після чого почалася пожежа
news-image

В аеропорту Місрата в Лівії ударами з дронів знищений літак ІЛ-76ТД української компанії Скайавіатранс з гуманітарним вантажем Міжнародної Організації Червоного Хреста, пише «Є!»  з посиланням на Unian.

Про це повідомляє  LIGA.net  з посиланням на директора компанії Олену Малахову. Літак виконував рейс з Анкари в Місураті з гуманітарним вантажем в рамках співпраці з Міжнародною Організацією Червоного Хреста. За словами Малахової, у компанії є всі підтверджуючі на це документи.

Приблизно в 3:17 ночі (за Київським часом), відразу після прибуття борта в аеропорт Місрата, коли почалося вивантаження товару, літак був обстріляний за допомогою безпілотників.

Перший снаряд потрапив в праве крило, після чого почалася пожежа. Частина екіпажу на той час вже покинула борт. Кілька людей в момент удару знаходилися в літаку, але встигли евакуюватися. Зараз екіпаж знаходиться в безпеці. Постраждалих немає. За словами директора компанії, було кілька пострілів. Літак повністю знищений вогнем. Малахова відзначила, що в нальоті брали участь два дрона, один з яких виробляв фото- і відеофіксацію. Через 40 хвилин після інциденту, за її словами, фото і відео удару з'явилися на сайтах російських ЗМІ і блогерів.

Мені здається, що не без того, що Москва підтримує незаконний уряд генерала Хафтара, яке намагається захопити владу в Лівії ", - сказала Малахова. 

Зараз компанія зв'язалася з українським консульством і намагається повернути екіпаж в Україні. Йдеться про вісім громадян. З приводу вантажу точної інформації у Скайавіатранс поки немає. Імовірно, він повністю знищений. Компанія веде підрахунок своїх збитків. Оціночна вартість знищеного ІЛ-76ТД, за словами Малахової, - 2,5 млн доларів. Це без додаткового обладнання і вартості вантажу.

Читайте також:Літак British Airways задимівся перед посадкою в Іспанії