Названі лауреати Нобелівської премії з економіки
Дюфло стала лише другою в історії Нобелівської премії з економіки жінкою-лауреатом
news-image

Лауреатами Нобелівської премії з економіки стали Абхіджит Банерджі, Естер Дюфло і Майкл Кремер за «експериментальний підхід до боротьби з глобальною бідністю», інформує «Є!», з посиланням на УНІАН.

Абхіджит Банерджі - американо-індійський вчений, Естер Дюфло - представниця Франції, Майкл Кремер - і економіст зі США. Вони розділять премію в рівних частках.

Дюфло стала лише другою в історії Нобелівської премії з економіки жінкою-лауреатом. Премія з економіки була заснована Банком Швеції і вручається з 1969 року. Вона закриває «нобелівський тиждень», протягом якого оголошують імена лауреатів.

11 жовтня Нобелівську премію миру вручили прем'єр-міністу Ефіопії Абія Ахмеда за внесок у врегулювання конфлікту з Еритреєю. 10 жовтня у Швеції назвали лауреатів Нобелівської премії з літератури за 2018 та 2019 роки Нобелівську премію з фізики цьогоріч присудили за роботи з космології та відкриття екзопланети. А Нобелівську премію з медицини вручили «за відкриття реакції живих клітин на наявність або відсутність кисню». Урочиста церемонія нагородження лауреатів відбудеться 10 грудня - у день смерті Альфреда Нобеля. Розмір Нобелівської премії в кожній номінації - 9 мільйонів шведських крон (близько 3 тис.).

Читайте також: Присуджено Нобелівську премію миру