Суспільство
23 жовтня 2019
«Конфлікт триватиме вічно»: Рева прояснив долю пенсій для ОРДЛО
За словами ексчиновника, відповідальність за виплату пенсій на окупованій території несуть окупанти, які "націоналізували" українську власність.
news-image

Поновлення виплати українських пенсій в окупованих районах   Донбасу призведе до того, що конфлікт "триватиме вічно". Таку думку висловив у ефірі ObozTV колишній міністр соціальної політики України Андрій Рева, коментуючи плани нинішнього Кабміну відновити пенсійні виплати в ОРДЛО, передає «Є!»

Рева нагадав, що соціальні виплати в ОРДЛО передбачені пунктом 8 Мінських угод.

Пункт 1 передбачає припинення вогню, розведення сторін, обмін заручниками, амністію, проведення виборів, а потім відновлення виплат. Коли Україна ставила питання, що треба з 11 пункту починати, з перекриття кордону, казали – ви що, ще 10 пунктів попереду", – зазначив він.

Як наголосив ексглава Мінсоцполітики, згідно із Законом України про реінтеграцію Донбасу відповідальність за виплату пенсій на окупованій території несуть окупанти, які "націоналізували" українську власність.

Доти, доки це підприємство сплачувало до бюджету України, зокрема до Пенсійного фонду, обов'язок, згідно з міжнародним правом, лежав на Україні. З моменту ухвалення закону, коли був встановлений факт окупації цих територій, юридична відповідальність за виплату пенсій лежить на окупантах. Звісно, вони весь час намагалися змусити Україну платити пенсії на окупованій території. Але технічних можливостей для виплат, поки там окупація, немає", – заявив він.

Рева зазначив, що для пенсіонерів Донбасу "була введена система, щоб вони приїздили на підконтрольну Україні територію, реєструвалися як внутрішньо переміщені особи, отримували тут пенсії за спрощеним порядком, без пенсійної справи, і кожні 2 місяці проводилася верифікація".

За його інформацією, сьогодні близько 600 тис. людей, що проживають на окупованій території, отримують українські пенсії.

На момент, коли починалася окупація, це був липень 2014 року, було 1 млн 175 тис. Хтось помер, хтось виїхав, а хтось воює проти України", – уточнив він.
Крім того, бойовики на території, яку вони контролюють, виплачують допомогу. Складається ситуація, що деякі люди, які проживають на окупованих територіях, отримують одну виплату там, іншу в Україні. Якщо ми зараз будемо міняти цю систему і платити всім, думаю, що конфлікт триватиме вічно. Він їм вигідний... Якщо ви зробите і узаконите подвійні виплати, ви тим самим продовжите цю війну", – наголосив ексміністр.
Читайте також: Соратник терориста Стрєлкова отримує підвищену пенсію з українського бюджету