Суспільство
4 листопада 2019
Між «травою» і «ковбасою»: як прожити без маркетингових годжі, матчі і манго
Українці вживають наполовину менше норми овочів і на 30% менше фруктів та ягід.
news-image

Виявляється, українці вживають наполовину менше норми овочів і на 30% менше фруктів та ягід, майже не згадують про бобові, все пересолюють і об'їдаються солодким.

 Про це пише «Є!» з посиланням на сторінку Фейсбук лікаря-дієтолога Оксани Скиталінської.

Самі так їдять і діточок своїх ведуть туди ж", - стверджує пані Оксана.
Я не корова, щоб траву жувати", "чоловік траву їсти не буде, йому треба м'ясо" - цих народних фраз - гать гати, а на могилках рахуєш: 45 років, 67, 70 ..."від люблячих дружини та онуків", які собі дожовують вафлі, запиваючи «лімонадом», - розповідає лікар.

Дієтолог пише, що сьогодні є дві категорії людей, коли з ними говориш про харчування.

Першій, найбільш поширеній - все по-барабану, вони їдять, те, що хочуть, горілка, пиво, вафлі, батони, тобто все конкретне ла..о; друга вже впала в крайнощі: лише авокадо, чіа, манго, спіруліна, чай матча, ягоди годжі, горіхи кешью, ніякого глютену і лактози", - наголошує Оксана Скиталінська.

Перший варіант гірший, другий - затратний і також неповноцінний.

Ми розгубилися, ми не зрозуміли, в чому річ. Магазини заполонили всякі товари -- що брати? Інтернет заполонили "експерти", "б'юті-блогери", журнали, газети і інтернет просто наповнений інформаційним шлаком, коли йде мова про їжу", - пише лікар.

Отож, Оксана Скиталінська вкотре нагадує, яка саме їжа є корисною.

1. Місцева або по-модному, локальна. Їжте те, що виросло поруч. Його не транспортували далеко, не обробляли, тому Ви, по-перше, менше отримаєте всілякої "хімії", по друге, отримаєте більше вітамінів і фітонутрієнтів, по-третє, ці продукти краще засвояться, ніж екзотичні, бо наші стстеми травлення до них адаптовані.

2. Сезонна. З однієї капусти можна приготувати тисячу страв,змішавши з іншими продуктами. Те саме з морквою, яблуками, квашеною капустою. Це для нас буряк - "фе, буряк - як буряк, ніякого стіля", а для багатьох європейців та тих, хто на іншому боці земної кулі - то екзотика, по сумашедшій ціні:)

3. Різноманітна. Але в плані овочів, горіхів, насіння. Чим кольоровіше, тим здоровіше. Все, що можна з'їсти сирим - їжте сирим.

Ягоди калини, горобини, журавлини - сезонні + заморожені.

Ніякі не варення, повидла і інші пережитки бідного, безморозильникового совкового минулого.

4. Не смажена, але може бути парена, тушкована.

5. Проста у приготуванні. Ці всі хитромудрі салати - то від нерозуміння, неінформованості. Їсти їжу треба з усвідомленням її користі, тоді все нормально і смакує.

6. Для тих, хто і справді не може, в силу проблем із шлунком чи кишечником, вживати багато свіжих сирих овочів - вибирайте ті, що з ніжною клітковиною, відварюйте їх, але не ігноруйте. Тоді швидше прийдете до норми.

7. Їжте українські продукти. Ви будете здоровіші і збережете чимало коштів.

Читайте також:В Україні зростуть ціни на продукти харчування: що подорожчає