Суспільство
4 грудня 2019
В Україні хочуть прив'язати розмір штрафів до заробітної плати порушника
Відомо, що мінімальна "штрафна ставка" буде дорівнювати 0,3% від розміру зарплати, але не менше 17 гривень
news-image

Кабінет міністрів України працює над створенням нової системи штрафів. Відповідний законопроект уже підготовлений і в даний момент знаходиться на погодженні в комітетів Ради, пише «Є!»  з посиланням на Страна.ua.

Головне нововведення, яке принесе прийняття даного документа, це "відв'язування" штрафів від мінімального прожиткового мінімуму. У свою чергу, штрафи будуть прив'язані до заробітної плані громадян-порушників.

Крім того, за адміністративним штрафам введуть ще й якусь "штрафну ставку", яка буде розраховуватися для кожного правопорушника індивідуально - 0,3% від середнього доходу людини за місяць (але не менше 17 гривень). 

У середньомісячний дохід порахують зарплату, прибуток від підприємницької діяльності, і навіть пенсії. Тобто, чим більше ви заробляєте, тим вище для вас особисто буде штраф. 

Штрафна ставка може рекордно підвищити більшість штрафів. Адже за таксою 17 гривень будуть платити хіба що українці на мінімальну зарплату. А так як середня зарплата по країні перевищує 10 тисяч, то вважати будуть вже не від 17 гривень, а від 30 гривень, тобто, підвищення - майже вдвічі. 

Скажімо, в закон про працю внесуть зміну, за яким за порушення трудового законодавства керівництву підприємства покладено штраф вже не до 100 неоподатковуваних мінімумів (1,7 тисячі гривень), а до ста штрафних ставок. Тобто, якщо директор отримує 50 тисяч гривень на місяць, то він заплатить 15 тисяч гривень. 

Продаж ліків без рецепта, яка зараз тягне на штраф до 425 гривень (25 неоподатковуваних мінімумів) за новим законом, якщо його приймуть, - це вже 750 гривень (з урахуванням середнього по країні окладу фармацевта в 10 тисяч). 

Дрібне злодійство, яке зараз йде за таксою 10-30 неоподатковуваних мінімумів (170 - 510 гривень штрафу), за новою формулою буде теж розраховуватися по іншому. Правопорушник з мінімальною зарплатою заплатить до 378 гривень, а той, хто отримує, скажімо, 10 тисяч гривень - вже 900 гривень. Відповідно, якщо зарплата ще вище, то автоматично зростає і штраф. Дохід в 20 тисяч гривень - це штраф до 1,8 тисяч гривень. 

Також законопроект передбачає розширення діапазону штрафів за порушення судового-процесуального законодавства (неявка в суд, ненадання речових доказів та ін.). Зараз за це покладено штраф від 1 до 10 неоподатковуваних мінімумів, тобто, не більше 170 гривень. За новим проектом - від 100 до 1000 штрафних ставок, а це, мінімум - 1700 гривень, а якщо у вас більш менш пристойна зарплата, то ще більше (оклад в 10 тисяч гривень - штраф від 3 тисяч до 30 тисяч гривень).

Читайте також:Відновити водійські права можна буде онлайн — МВС