новини

Суд Гааги опублікував звіт щодо позову України проти Росії

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі опублікував щорічний звіт щодо результатів попередніх розслідувань

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі опублікував щорічний звіт щодо результатів попередніх розслідувань, зокрема ситуації в Україні щодо правопорушень в анексованому Криму та на Донбасі.

Про це йдеться у звіті суду, інформує «Є!».

Так, протягом 2020 року суд збиратиме додаткову інформацію щодо відповідного позову, взаємодіятиме з українськими органами влади, представниками громадянського суспільства та іншими зацікавленими особами. Також суд продовжить розглядати звинувачення у нових злочинах, вчинених в Україні.

Нагадаємо, у січні 2017 року Україна подала проти РФ позов, у якому вимагає відшкодувати збитки за систематичні порушення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Міжнародний суд ООН у Гаазі 19 квітня 2017 року видав рішення за Міжнародною конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Так, Росія зобов’язана забезпечити дотримання прав кримських татар в анексованому Криму, дозволити діяльність Меджлісу та гарантувати доступність освіти українською мовою.

Водночас суд вирішив, що у порушенні норм Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму Україна не надала достатньо доказів проти РФ.

Україна звинувачує РФ у спонсоруванні незаконних збройних формувань, через діяльність яких постраждали люди під час катастрофи літака рейсу МН17, актів тероризму в Маріуполі, Краматорську, Волновасі. Україна вимагає відшкодувати збитки за збиття Малазійського боїнгу MH17.

Читайте також: Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу за фактом можливих зловживань Геруса

8 грудня 2019, 16:05

 

Loading...

До теми

Авторизація