Політика
13 грудня 2019
Президент хоче спростити отримання громадянства військовими і біженцями з РФ
Передбачено звільнення визначених категорій осіб від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови складення ними присяги громадянина України.
news-image

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства», спрямований на вдосконалення правового забезпечення регулювання питань українського громадянства, пише інфопростір «Є!» з посиланням на ua.news.

Законопроект має на меті актуалізувати окремі положення законодавства щодо набуття та припинення громадянства України й унормувати питання, що визначають підстави, за наявності яких не допускається набуття особою громадянства України.

Так, передбачено звільнення визначених категорій осіб від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України за умови складення ними присяги громадянина України.

Згідно законопроекту, особи будуть звільнятися від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство при набутті громадянства України осіб, які проходять (проходили) військову службу за контрактом у ЗСУ, допомагали у забезпеченні національної безпеки та оборони, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства. Також осіб буде звільнено від обов’язку подавати зобов’язання припинити іноземне громадянство осіб, які є громадянами держави-агресора або держави-окупанта та зазнали у своїй країні переслідувань, за умови подання ними декларації про відмову від іноземного громадянства.

Також проект закону пропонує:

розширити коло осіб, які мають підстави для набуття громадянства України за територіальним походженням;

скоротити перелік незалежних від особи причин неотримання документа про припинення іноземного громадянства;

переглянути підстави для втрати громадянства України; уточнити підстави скасування рішення про оформлення набуття громадянства.

Раніше президент України Володимир Зеленський доручив МЗС розробити механізм надання другого громадянства етнічним українцям, та процедуру спрощеного надання українського громадянства шукачам притулку. У МЗС розповіли про своє бачення проблеми подвійного громадянства в Україні. Раніше естонські депутати не підтримали проект закону, який дозволяв громадянам Естонії за народженням мати подвійне громадянство із державами ЄС, США, Австралії, Канади, Швейцарії або Нової Зеландії.

Читайте також:Лідера «Слуги народу» звинуватили у подвійному громадянстві: подробиці скандалу