Події
17 грудня 2019
Слідство підозрює 25-річного росіянина в організації замаху на депутата Київської облради Соболєва і вбивстві його сина
Робота щодо встановлення замовника злочину триває.
news-image

Слідство підозрює 25-річного уродженця Російської Федерації в організації замаху на депутата Київської облради В'ячеслава Соболєва і вбивстві його 3-річного сина. Про це повідомляє «Є!» з посиланням на 112

Причетним до організації злочину слідство вважає 25-річного уродженця Російської Федерації, який залучив як виконавця 20-річного колишнього бійця АТО, котрий мав досвід участі в бойових діях, у тому числі як снайпер, та з яким він познайомився в районі проведення ООС на території Донецької області", - розповіли в прокуратурі.

Як установили слідчі, під час особистої зустрічі, яка відбулася в одному з ТРЦ столиці, чоловік запропонував виконавцю скоїти вбивство депутата за грошову винагороду в розмірі 40 тис. дол., на що останній погодився.

У подальшому для реалізації плану організатор надав стрільцю інформацію про потерпілого, спосіб його життя, адресу проживання, роботи тощо, а також забезпечив його вогнепальною зброєю, транспортним засобом та профінансував інші витрати, у тому числі оренду гаража для зберігання знаряддя вбивства.

Свої інструкції щодо організації злочину чоловік надавав виконавцю в месенджері Telegram, а сам напередодні скоєння злочину виїхав за межі України для забезпечення алібі.

У цей час виконавець разом з особою, яку він залучив як співучасника, самостійно визначив місце для здійснення вбивства – майданчик біля ресторану в центрі Києва, де постійно з’являвся потерпілий. Увечері 1 грудня 2019 року, коли депутат разом із дружиною та 3-річним сином сіли в автівку, виконавець здійснив постріл, смертельно поранивши хлопчика", - розповіли правоохоронці.

На підставі зібраних під час слідства доказів прокуратура міста Києва погодила повідомлення про підозру 25-річному уродженцю Російської Федерації в організації вбивства на замовлення за ч. 2 ст. 15, п. 11, 12 ч. 2 ст. 115 КК України.

Нині вирішується питання щодо оголошення його в міжнародний розшук. Робота щодо встановлення замовника злочину триває.

Нагадаємо, у центрі Києва ввечері 1 грудня внаслідок обстрілу авто Range Rover загинула трирічна дитина.