Україна
27 січня 2020
Мінекоенерго планує заборонити використання пластикових пакетів з 2021 року
Міністр енергетики та захисту довкілля звернув увагу на важливість якнайшвидшого прийняття законопроекту.
news-image

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель звернувся до депутатів профільного комітету Верховної Ради з проханням пришвидшити розгляд законопроекту № 2051-1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України", який перебуває з 12 листопада у комітеті на розгляді до другого читання. Про це повідомляє прес-служба міністерства, пише 112 канал.

Зокрема, Оржель звернув увагу на важливість якнайшвидшого прийняття законопроекту, зважаючи на швидкі темпи забруднення пластиком довкілля та збільшення територій сміттєзвалищ.

Обмеження обігу пластикових пакетів є першою стадією ієрархії поводження з відходами, адже запобігатиме їх утворенню, - наголосив Оржель. - Відтак, законопроект пропонує усунення не наслідків, а причини утворення проблеми".

Відомо, що ще з 12 листопада 2019 року, після прийняття парламентом за основу законопроекту про обмеження обігу пластикових пакетів на території України, цей проект перебуває на розгляді у комітеті.

Олексій Оржель зазначив, що міністерство неодноразово наголошувало на необхідності якомога швидшого обмеження використання пластикових пакетів та запровадження в дію заборони з 2021 року", - йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, що магазини Таїланду відмовилися від пластикових пакетів.

Читайте також:Знайдені мікроорганізми можуть вирішити проблеми людства - забруднення навколишнього середовища