Суспільство
6 лютого 2020
25% шкільних меню не відповідає нормам — Держпродспоживслужба
У раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби та м’яса.
news-image

У 2019 році Держпродспоживслужба проаналізувала майже 8 тисяч щоденних меню для харчування дітей у закладах загальної середньої освіти й у 25% з них виявили порушення щодо виконання норм натурального харчування, пише Громадське.

Про це повідомила тимчасова виконувачка обов'язків голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко заявила 5 лютого 2020 року під час міжвідомчої наради з питань організації харчування у школах.

За даними державного санітарного-епідеміологічного нагляду, торік у закладах загальної середньої освіти норми харчування в середньому виконувались лише на 64-83%. У раціоні харчування дітей недостатньо молока, масла вершкового, сметани, сиру кисломолочного, яєць, фруктів, соків, овочів, риби та м’яса (виконання норм харчування з основних продуктів тваринного походження забезпечено лише на 40-60%).

Калорійність добового раціону переважно забезпечується продуктами з високим вмістом вуглеводів (цукор, крупи, макаронні вироби, рослина олія), унаслідок чого не дотримується необхідне співвідношення в харчуванні дітей білків, жирів та вуглеводів, що свідчить про нераціональне та незбалансоване харчування дітей.

Раніше ми писали, що уряд готує нову заборону для українських школярів.

Читайте також:Міністр освіти пропонує отримати кошти для вчителів за рахунок «оптимізації» мережі шкіл