Події
6 березня 2020
Шахраї в Україні вигадали схему обману з 13-ю пенсією
В Україні шахраї придумали новий хитрий спосіб виманювати гроші у довірливих людей похилого віку.
news-image

В Україні шахраї придумали новий хитрий спосіб виманювати гроші у довірливих людей похилого віку, обіцяючи виплатити їм неіснуючу 13-ту пенсію.

Про це йдеться в сюжеті "Сегодня".

Зазначається, що злочинці приходять до пенсіонерів, вдаючи соціальних працівників, і обіцяють оформити "тринадцяту пенсію". Вони розповідають про нібито новий закон, який гарантує виплату.

Ми всі знаємо про 13-ту зарплату, принаймні, старше покоління. А вони кажуть про те, що з'явилася 13-та пенсія. І для того, щоб її отримати, треба вчинити певні дії", – попередив директор Української міжбанківської асоціації членів платіжних систем Олександр Карпов.

Про особистий досвід спілкування з шахраями розповіла киянка Тетяна Павленко. Їй обіцяли тринадцяту виплату через три місяці після подачі документів. Казали, що оформлення триватиме певний час. Зате – безкоштовно, а від пенсіонерки потрібні тільки дані пенсійної картки. Заволодівши інформацією, "соцпрацівники" зникли.

Дзвонила, дзвонила постійно. Телефон був поза зоною, і я тоді вже зрозуміла. Потім я з'ясувала, що вони по нашому району ходили і нажилися на нас, таких довірливих, і зникали", – поділилася жінка.

Із пенсійного рахунку Павленко аферисти встигли зняти близько 1500 гривень, перш ніж вона звернулася в банк із проханням заблокувати карту.

Якщо хтось приходить до вас і пропонує "13-ту пенсію", знайте – це шахрай. Із такою людиною в жодному разі не можна говорити, і звичайно ж, в жодному разі не можна повідомляти свої персональні дані, а саме – не говоріть, коли була випущена карта, коли закінчується її термін, не повідомляйте жодних кодів", – застерегла кандидатка психологічних наук, експертка з психологічної кібербезпеки Наталія Бугайова.

Як повідомляли раніше, у Києві двоє підозрюваних, які перебували у СІЗО, шахрайським шляхом по телефону виманили у пенсіонерки 69 тисяч гривень, збрехавши про проблеми її сина.

Читайте також:В Україні поширюють фальшиві долари: як не втрапити в халепу