Війна
12 березня 2020
Воєнний конфлікт не є перешкодою для вступу України до НАТО - Пристайко
Ми неодмінно будемо в НАТО, це лише питання часу - запевняє Пристайко.
news-image

Воєнний конфлікт на Донбасі юридично не є перешкодою для вступу України до НАТО, заявив віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко, пише Інтерфакс Україна.

В основоположних документах Альянсу немає положення, яке би забороняло приєднуватися до НАТО країні, в якій триває військовий конфлікт. Тому з юридичної точки зору Україна має такі ж можливості, як і інші країни, що не воюють", - повідомляє прес-служба Офісу віце-прем'єра.

Водночас Пристайко зазначив, що конфлікт ускладнює процес вступу України до Альянсу, виснажує країну і затримує її розвиток.

Завдання України зараз - "вирватись" з конфлікту, використовуючи всі можливі дипломатичні та інші засоби. Команда президента Володимира Зеленського працює над цим кожен день. Політичне рішення щодо вступу України в НАТО буде залежати від розвитку нашої країни – впровадження військових та інших реформ, забезпечення демократії на верховенства права тощо", - заявив віце-прем'єр.
"Ми неодмінно будемо в НАТО - це лише питання часу", - впевнений Пристайко.

Нагадаємо, Єгор Чернєв, голова Постійної Делегації України у Парламентській Асамблеї НАТО прокоментував заяву Сергія Сивохо щодо неможливості вступу у НАТО країн із "внутрішнім конфліктом".