Події
13 березня 2020
Олександр Ткаченко: Самоізоляція — єдиний ефективний та загальнодоступний спосіб зупинити пандемію
Щонайбільше людей мають лишатися вдома. Ще три тижні тому Італія також жила звичайним життям.
news-image

Термінова самоізоляція та закриття кордонів. Такий спосіб боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 вважає єдиною альтернативою Олександр Ткаченко, нардеп від "Слуги народу". Про це політик пише на своїй сторінці у Фейсбук.

На сьогоднішній день я не бачу альтернативи, окрім закриття кордонів. Тільки так ми зможемо не допустити поширення вірусу. Сподіваюсь, це рішення буде ухвалене сьогодні на засіданні РНБО . Досвід країн, що опинились в епіцентрі пандемії, доводить — кожень день має значення. Ми маємо починати вже сьогодні. А не коли розмах поширення вірусу стане незворотнім", - йдеться у повідомленні.

Скептикам Ткаченко рекомендує подивитися на досвід Тайваня, який знаходиться всього в 80 милях від материкового Китаю. 

Всього за місяць від початку епідемії влада країни розробила та впровадила список із щонайменше 124 заходів Це - аналітика великих даних, мобільні технології, проактивне тестування, контроль кордонів, активний пошук тих, хто захворів... (в деталях читайте тут: https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2762689…). Результати вражають: всього 49 осіб захворіли, 20 з них вже одужали. І це в країні, яка на рік приймає близько 3 мільйонів людей з Китаю!", - пояснює нардеп.

Ми маємо діяти за їхнім прикладом:

— впровадити жорсткий контроль кордонів країни;

— ініціювати активний пошук випадків захворювання;

— карантин для всіх, хто демонструє симптоми вірусу;

— забезпечити лікарні необхідними ресурсами для оперативного реагування на поширення хвороби;

— провести національну освітню кампанію для боротьби з панікою та дезінформацією.

Самоізоляція — єдиний ефективний та, що важливо, загальнодоступний спосіб зупинити пандемію. Щонайбільше людей мають лишатися вдома.

Це стосується навіть країн, де не зафіксовано масштабних сплесків вірусу. Наприклад, від сьогодні кордони для іноземців закрила Словаччина. А тим, хто все ще сумнівається, хочу нагадати: ще три тижні тому Італія також жила звичайним життям", - резюмує Олександр Ткаченко.

Раніше стало відомо про 12 випадків коронавірусу в Горлівці: Україна жорстко обмежить в'їзд з окупованих територій.

Читайте також:Смертність від інфекційних хвороб (інфографіка)