
У Мінську підписані домовленості про створення органу, яким фіксується суб'єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача, виявилася нарівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. Про це йдеться в рішенні Тристоронньої контактної групи, засідання якої відбулося у Мінську 11 березня. Документи передало у розпорядження ZN.UA джерело в переговорній групі.
У протоколі зазначається, що Рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписано 25 березня 2020 року після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини.
“ | Основним завданням Ради є здійснення діалогу, консультацій та вироблення пропозицій щодо проектів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту у відповідності з Комплексами заходів, в тому числі щодо проведення виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей України", - зазначається в рішенні ТКГ. |
Згідно з текстом документа, критерії та порядок призначення членів Ради визначаються Україною, окремими районами Донецької і Луганської областей України, Російської Федерації, Федеративної Республіки Німеччина, Французької Республіки та ОБСЄ самостійно.
Крім того, Україна, окремі райони Донецької і Луганської областей України, Російська Федерація, Федеративна Республіка Німеччина, Французька Республіка і ОБСЄ не пізніше ніж за три робочих дні до дня першого засідання Ради повинні будуть повідомити Спеціального представника Діючого голови ОБСЄ в Україні та у Тристоронній контактній групі про своїх учасників засідання Ради.
29 жовтня 2019- го стартував процес розведення сил і засобів в Золотому. Це викликало масові акції протесту. Проте розведення в декількох точках відбулося.
Незважаючи на те, що 9 грудня 2019 Україна і РФ домовилися про повне припинення вогню і обмін полоненими, терористи періодично атакують позиції української армії. Одна з таких атак сталася поблизу точки розведення в Золотому. Тоді загинув 1 український військовий, поранення отримали ще 4. Зеленський назвав цю атаку провокацією.
Читайте також: | Зеленський розповів про новий обмін полоненими з Путіним |



