Україна
19 березня 2020
Видатна поетеса Ліна Костенко сьогодні святкує 90-річчя
Українська письменниця-шістдесятниця і поетеса Ліна Костенко 19 березня відзначає день народження.
news-image

Сьогодні, 19 березня, святкує свій 90-й день народження одна із найвідоміших українських письменниць сучасності Ліна Костенко.

Легендарна поетеса, прозаїк і громадська діячка Ліна Костенко народилася 19 березня 1930 року. Ліна Костенко є автором понад 15-ти поетичних збірок («Вітрила», «Мандрівки серця», «Над берегами вічної ріки», «Сад нетанучих скульптур», «Річка Геракліта»), роману «Записки українського самашедшого».

За історичний роман у віршах «Маруся Чурай» була удостоєна Державної премії ім. Т.Г. Шевченка.

Костенко також є лауреатом премії імені Олени Теліги, премій Антоновичів та Петрарки, нагороджена відзнакою президента України та орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. А ще вона – почесний професор Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів.

Ліну Костенко називають беззаперечним моральним авторитетом для багатьох українців. Вона підписувала в 1965 році лист-протест проти арештів української інтелігенції. У 1966 році під час львівського судилища над братами Горинями кинула їм квіти. Згодом написала лист на захист В’ячеслава Чорновола у відповідь на наклеп на нього в газеті «Літературна Україна» й робила безліч інших учинків, які засвідчували її активну громадянську позицію.
Після цього вона майже десять років писала «в шухляду», розплачуючись за власну принциповість. Тодішня влада, зрозумівши, що її «не приручити», позбавила права друкувати власні твори, що для поета – майже смерть. Але вона вистояла.
У 2005 році Ліна Костенко відмовилася від звання Героя України.
З початку війни на сході України письменниця приєдналася до гуманітарної акції «Другий фронт АТО». Ліна Костенко передала на фронт кілька збірок своїх поезій із побажаннями та словами підтримки. 

Найкращі цитати Ліни Костенко:

І що цікаво – серце у колібрі майже втричі більше, ніж шлунок. От якби так у людей.
Я всіх люблю, аби не заважали.
Жінка втрачає на інтелекті, лише коли закохана. Так що бажано стабільно підтримувати в ній цей стан.
Дай хоч на мить забути слово – "мушу", це перше слово з букваря дорослих.

Раніше засновник Фонду "Рідна країна" Микола Томенко на своїй сторінці в Facebook запропонував усім поціновувачам творчості Ліни Костенко взяти участь в акції, приуроченій до знакового ювілею видатної українському.

Як повідомляв раніше, донька Ліни Костенко Оксана Пахльовська підтримала партію Святослава Вакарчука "Голос" на позачергових виборах до Верховної Ради України.

Читайте також:«І кожен фініш – це, по суті, старт», - Кличко в ефірі читав вірші Ліни Костенко